Halowy Wielomecz Miast i Powiatów w Lekkoatletyce

Halowy Wielomecz Miast i Powiatów w Lekkoatletyce - Zdjęcie główne

Świetny występ odnotowała reprezentacja Pleszewa w Halowym Wielomeczu Miast i Powiatów w Lekkoatletyce, który odbył się wczoraj w Kaliszu. Nasza drużyna zajęła zespołowo z dorobkiem 150 punktów drugie miejsce, ustępując Żerkowowi zaledwie o pół punktu.

Lekkoatleci z gimnazjów pleszewskiego powiatu wywalczyli ogółem 13 medali. Trzykrotnie na podium stawała Zuzanna Szczepaniak. Gimnazjalistka z Kowalewa zwyciężyła w biegu na 60 metrów przez płotki (10,10) i w sztafecie dziewcząt 4x200m (wraz z nią pobiegły Kinga i Karolina Olejniczak z Gizałek oraz Ewelina Podemska z pleszewskiej „dwójki”, uzyskując czas 2:06,40), a w skoku w dal zajęła wynikiem 4,67m drugie miejsce. Na najwyższym stopniu podium ponadto stawali: Kinga Olejniczak (49,56 w biegu na 300 metrów), Krzysztof Bartczak (Gimnazjum 3 w Pleszewie; 1:39,81 w biegu na 600 metrów) oraz Filip Grad (Gimnazjum w Dobrzycy; 2:59,62 w biegu na 1000 metrów). Ze srebrnymi krążkami powrócili: Anna Klӧtzel (Gimnazjum 3 w Pleszewie; 5:08,97 w chodzie sportowym na dystansie 1000 metrów), Ewelina Podemska (50,20 w biegu na 200 metrów), Tobiasz Bartczak (Gimnazjum w Taczanowie Drugim; 3:07,75 w biegu na 1000 metrów), a także sztafeta chłopców 4x200m, która uzyskała rezultat 1:52,12. W jej składzie wystąpili Kamil Gasik i Jakub Dyczkowski z Gimnazjum w Gizałkach, a także Szymon Kempiński i Dominik Koliński z pleszewskiej „dwójki”. Posiadaczami brązowych medali zostali z kolei Szymon Rudziński (Gimnazjum 3 w Pleszewie; 1:42,16 w biegu na 600 metrów), Karolina Olejniczak (8,41 w biegu na 60 metrów) oraz Kamil Gasik (7,45 w biegu na 60 metrów).