II liga koszykówki. Koszykarski thriller w Pleszewie

II liga koszykówki. Koszykarski thriller w Pleszewie - Zdjęcie główne

SportRycerze Rydzyna ponieśli w fazie zasadniczej poprzedniego sezonu tylko dwie porażki. Teraz mają już na koncie jedną, choć za nami dopiero pierwsza kolejka. Kosz, pomimo absencji Grzegorza Małeckiego, dał radę.

Pleszewski zespół od początku twardo stanął w obronie i dzięki szybkiemu atakowi powiększał swoją przewagę. Na parkiecie rządził i dzielił Krzysztof Chmielarz, jego koledzy starali się też trzymać poziom i w rezultacie po 24. minutach na tablicy widniał wynik 59:34.

Rywale, dyrygowani przez Kamila Chanasa, zabrali się za odrabianie strat i dopadli nasz zespół 39 sekund przed końcem, po raz pierwszy obejmując prowadzenie (84:82). Kosz odpowiedział „trójką” Krzysztofa Chmielarza, ale teoretycznie ostatnia akcja przypadała przyjezdnym. Michał Samolak potknął się, skorzystał na tym Chmielarz i piłka została odzyskana. Na trzy sekundy przed zakończeniem faulowany był Krzysztof Spała. Trafił jeden z rzutów wolnych, a rywalom na odpowiedź nie starczyło już czasu.

– Fatalne 25 minut w naszym wykonaniu i to tak naprawdę zaważyło. Myślę, że jesteśmy mimo wszystko lepiej przygotowaną fizycznie drużyną. Pleszew nie miał Grzegorza Małeckiego, dlatego mieliśmy więcej atutów, natomiast nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Zawodnicy z Pleszewa mieli więcej charakteru w pierwszej połowie, nam tego charakteru zabrakło. W momencie, gdy pokazaliśmy charakter, zaczęliśmy walczyć, zaczęliśmy grać szybciej w ataku. Niestety, jak widać po wyniku, za późno – powiedział Jędrzej Jankowiak, trener Rycerzy.

KOSZ PLESZEW – RYCERZE RYDZYNA 86:84 (28:20, 18:11, 28:24, 12:29)

PUNKTY

Kosz Pleszew: Krzysztof Chmielarz – 24 (4), Krzysztof Spała – 20 (2), Patryk Marek – 19, Krystian Rosiński – 8 (2), Mikołaj Spała – 6, Norbert Jaśtak – 5 (1), Filip Sieradzki – 4, Przemysław Galewski – 0; najwięcej dla Rycerzy: Kamil Chanas – 21 (3), Jan Sobiech – 18 (2)