II LIGA KOSZYKÓWKI MĘŻCZYZN. Zwycięska passa przerwana

Autor: | Zdjęcie: Maciej Jaworski

II LIGA KOSZYKÓWKI MĘŻCZYZN. Zwycięska passa przerwana - Zdjęcie główne

Kosz doznał pierwszej porażki w tym sezonie | foto Maciej Jaworski

Sport Kosz Kompaktowy Pleszew doznał pierwszej porażki w sezonie 2021/2022, przegrywając w Kątach Wrocławskich z Dijo Polkątami Maximus.

Pleszewski zespół rozpoczął z wysokiego „C”. Co prawda to miejscowi zdobyli pierwsze punkty w meczu, obejmując prowadzenie 2:0, ale ekipa Alana Urbaniaka odpowiedziała czternastopunktowym runem i po czterech minutach zwyciężała 14:2. Gdy w 8’ pleszewianie po trafieniu za trzy Krystiana Rosińskiego objęli 19-punktowe prowadzenie, zanosiło się na „spacerek”.

Nic z tych rzeczy. Rywale jeszcze w drugiej kwarcie odrobili straty i już do końca trwał wyrównany bój. Na dwie minuty przed końcem był remis po 82, ale ostatnie akcje należały do miejscowych. Przy stanie 85:82 do dogrywki próbował doprowadzić Grzegorz Małecki , ale nie trafił. Pierwsza porażka w sezonie stała się faktem.

– Mocno weszliśmy w mecz. Często tak jest, że jak dobrze idzie, to w głowie zaczyna się układać, że jest mecz już ułożony i się zwalnia. Niepotrzebnie zwolniliśmy grę, rywale zaczęli po szybkich atakach odrabiać. W końcówce pojawiła się niepotrzebna strata i stało się. Powiedzmy sobie wprost - pierwsza porażka musiała nadejść. Mamy ją teraz, taki kubeł zimnej wody jest pożyteczny dla całego zespołu. Jedziemy dalej, budujemy kolejną serię i nie płaczemy nad tym – powiedział trener Alan Urbaniak.

DIJO POLKĄTY MAXIMUS – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 85:82