II liga koszykówki. Twierdza Pleszew wciąż niezdobyta [ZDJĘCIA]

II liga koszykówki. Twierdza Pleszew wciąż niezdobyta [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

SportKosz Kompaktowy Pleszew jest jedynym zespołem w drugoligowej grupie D, który odniósł komplet zwycięstw przed własną publicznością. Dzisiaj odniósł dziesiąte zwycięstwo z rzędu, wysoko pokonując WKK II Wrocław.

Mecz lepiej rozpoczęli wrocławianie, którzy po pięciu minutach zwyciężali 19:12. Kosz dał się wyszumieć wrocławskiej młodzieży i jeszcze w pierwszej kwarcie odrobił straty z nawiązką. Zdominował „deskę” (46:20 w zbiórkach), a punkty „w pomalowanym” stanowiły niemal połowę całego dorobku.

„Setka pękła” na niespełna pięć minut przed zakończeniem, Rozbił ją najmłodszy w Koszu Julian Sawada, który trafił zza linii 6,75m. W tym momencie pleszewski zespół uzyskał największą tego dnia przewagę (100:50). W końcówce, gdy pierwsza piątka naszej drużyny już odpoczywała, rywale zmniejszyli nieco rozmiary przegranej.

– Tego dnia nie dało się więcej wycisnąć. Może przy odrobinie większej mądrości boiskowej skończyłoby się to mniejszym wynikiem punktowym, ale o zwycięstwo było bardzo ciężko. Pleszew ma bardzo mocny zespół, Rydzyna i Prudnik również. Myślę, że dyspozycja dnia może zadecydować o tym, który z tych zespołów będzie najlepszy na koniec rozgrywek grupy D – powiedział Sebastian Potoczny, trener WKK II Wrocław.

KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW – WKK II WROCŁAW 106:67