Inauguracja przy pełnych trybunach [ZDJĘCIA]

SportInauguracyjny mecz Kosza Kompaktowy Pleszew w rozgrywkach II ligi spotkał się z ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy skrzętnie wypełnili halę przy ulicy Szkolnej. Nasi koszykarze nie zawiedli i odnieśli przekonywujące zwycięstwo.

Pleszewski zespół powrócił do drugiej II ligi po roku banicji, spowodowanej problemami finansowymi. Jak wielkie jest zapotrzebowanie na dobry basket, pokazał inauguracyjny mecz. Zaskoczeni byli chyba nawet organizatorzy, bo ze względu na duże zainteresowanie musieli w ostatniej chwili rozwinąć także boczną trybunę.

Pierwsze punkty na drugoligowych parkietach w nowym sezonie zdobył Filip Sieradzki. Po chwili, przy ogromnym aplauzie publiczności, poprawił Michael Hicks. Nasz zespół objął prowadzenie i nie oddał już go do końca. Dwie pierwsze kwarty były jednak bardzo wyrównane.

Po zmianie stron zespół trenera Alana Urbaniaka pokazał moc. W 24’, po trójkowym rzucie Krzysztofa Spały, Kosz wyszedł na dziesięciopunktowe prowadzenie (48:38). Pod koniec trzeciej kwarty, po trafieniu Gruzina Davit Shukakidze, przewaga urosła do 22 punktów (61:39). Rywale nie znaleźli już odpowiedzi.

- Źle weszliśmy w III kwartę, zabrakło nam koncentracji. Zespół z Pleszewa bardzo szybko nas wypunktował. Moi zawodnicy się trochę wycofali. W meczu, w którym przeciwnik gra tak dobrze jeden na jeden, to trzeba więcej obronić. Gratuluję gospodarzom, fajny mecz zagrali. Zagrali przede wszystkim bez kalkulacji i odnieśli pewne zwycięstwo - powiedział Jacek Kolis, trener Dijo Polkątów Maximus Kąty Wrocławskie.

Zadowolony z postawy zespołu i sporej frekwencji był Alan Urbaniak.

- Chłopacy poniesieni zostali przez kibiców. Gratulacje dla zespołu, ale to jest dopiero pierwszy krok. Dziękuję wam kibice, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne mecze – podsumował trener Kosza.

KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW – DIJO POLKĄTY MAXIMUS KĄTY WROCŁAWSKIE 76:59