Inauguracyjne zwycięstwo Stali

Sport Stal udanie zainaugurowała nowy sezon, pokonując na własnym boisku KS Opatówek. Grający prezes, Tomasz Zawada, zdobył gola i zaliczył dwie asysty!

Inauguracyjnego gola na pleszewskim stadionie zdobył Arkadiusz Poczta, który wykorzystał dokładne podanie od Tomasza Zawady. Siedem minut później było już 2:0. Tym razem Tomasz Zawada popisał się indywidualną akcją i pomimo asysty obrońców skierował piłkę do bramki.

Rywale dążyli do odrobienia strat i oskrzydlającą akcję sfinalizował golem Dominik Tomczyński. Krótko po przerwie na strzał z około 20 metrów zdecydował się Mateusz Nowak, a piłka po rykoszecie zmyliła naszego bramkarza. 2:2. Mecz się otworzył.

Pleszewskich kibiców mógł ucieszyć golem Mikołaj Potarzycki po dobrze bitych rzutach wolnych. W pierwszej sytuacji bramkarz Michał Bach sparował futbolówkę, nieco później nasz obrońca chybił. Dobre okazje mieli też rywale. Po strzale Dominika Tomczyńskiego zatrzęsła się poprzeczka, nieco później ten sam zawodnik przegrał z Dawidem Sassem w sytuacji „sam na sam”.

W doliczonym czasie szczęście uśmiechnęło się do stalowców. Tomasz Zawada popisał się kolejną świetną akcją. Wbiegł w pole karne i odegrał piłkę na piąty metr do niepilnowanego Bartłomieja Bąkowskiego. Napastnik Stali nie zmarnował okazji, zapewniając pleszewskiej drużynie trzy punkty.

- Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu. Przez większą jej część kontrolowaliśmy mecz. Trochę błędów się porobiło w końcówce pierwszej połowy i straciliśmy bramkę na 2:1. Brak koncentracji po wyjściu z szatni kosztował nas utratę bramki na 2:2, ale brawo za charakter, za walkę, nasi zawodnicy walczyli do końca, szukali tej trzeciej bramki i udało się w końcówce – ocenił Tobiasz Wojcieszak, trener Stali.

STAL PLESZEW – KS OPATÓWEK 3:2 (2:1)

Stal Pleszew: Dawid Sass, Szymon Kozłowski (61’ Paweł Królik), Mikołaj Potarzycki, Mikołaj Adamek, Patryk Zacharczuk, Tobiasz Krowiacz Ż (81’ Wojciech Kuznowicz), Bartosz Mazurek (70’ Filip Ruda), Szymon Rudziński, Arkadiusz Poczta (61’ Tobiasz Grabowski), Tomasz Zawada, Bartłomiej Bąkowski

1:0 – Arkadiusz Poczta (20’)

2:0 – Tomasz Zawada (27’)

2:1 – Dominik Tomczyński (39’)

2:2 – Mateusz Nowak (50’)

3:2 – Bartłomiej Bąkowski (92’)