Inauguracyjne zwycięstwo Stali

Opublikowano: Aktualizacja:

SportPleszewska Stal rozpoczęła nowy sezon od zwycięstwa, pokonując w Wierzbnie beniaminka klasy okręgowej.

Czarni w poprzednim sezonie nie ponieśli ani jednej porażki licząc, że dobra passa będzie kontynuowana na wyższym szczeblu. Ich apetyty rozbudziła pierwsza połowa, po której wygrywali ze Stalą 1:0. Wszystko zmieniło się po zmianie stron.

Już w pierwszej akcji Marcel Karolak uderzeniem z 16 metrów doprowadził do wyrównania. Bardzo dobrą zmianę dał Patryk Szulczyński, który skompletował dublet. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym na wślizgu skierował piłkę do bramki, a później skorzystał z dośrodkowania Tomasza Zawady i pokonał Pawła Janosia głową.

- W pierwszej połowie mieliśmy kilka sytuacji, obiliśmy słupek, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. W drugiej połowie konsekwentnie graliśmy i chłopacy trzy sytuacje wykorzystali. Cieszymy się z trzech punktów, bo to był główny cel na dzisiejsze spotkanie – mówił po meczu Tobiasz Wojcieszak, trener Stali.

CZARNI WIERZBNO – STAL PLESZEW 1:3 (1:0)

SKŁAD

Stal Pleszew: Mateusz Jaworski Ż, Kacper Czajka (75’ Dario Nicolas San Martin), Alan Kurek Ż, Krzysztof Czabański, Patryk Zacharczuk (77’ Eryk Janowski), Tobiasz Krowiacz (63’ Kacper Morawski), Łukasz Jańczak, Adam Wojciechowski (91’ Szymon Kozłowski), Mikołaj Adamek (55’ Patryk Szulczyński), Marcel Karolak (74’ Tomasz Zawada), Paweł Kusz