IV liga piłki nożnej. Udany rewanż LKS-u Gołuchów

Autor: | Zdjęcie: Sławomir Hajduk

IV liga piłki nożnej. Udany rewanż LKS-u Gołuchów - Zdjęcie główne

LKS rozpoczął sezon od dwóch remisów i zwycięstwa | foto Sławomir Hajduk

Sport LKS Gołuchów zrewanżował się Warcie Międzychód za czerwcową porażkę 1:5, kończącą poprzednie rozgrywki.

Podobieństw z poprzednim meczem było niewiele, może poza dwoma – mecz znów toczył się w upale i znów gospodarze szybko zdobyli pierwszego gola. Maksymilian Szwak popisał się ładnym podaniem z własnej połowy boiska do Kacpra Magdzińskiego, ten przełożył piłkę na lewą nogę i uderzeniem z około 16 metrów pokonał Tomasza Szymkowiaka. Tym razem jednak odpowiedź gołuchowian była bardzo szybka.

Paweł Stempień dośrodkował futbolówkę na piąty metr od międzychodzkiej bramki, a Dawid Guźniczak efektownym szczupakiem doprowadził do wyrównania. Kilka minut później gospodarze, którzy nieudanie wykonali rzut wolny, nadziali się na zabójczy kontratak LKS-u. Marcin Szymkowiak podał do Krystiana Benuszaka, który uzyskał swojego 106 czwarto ligowego gola. Pięć minut później było już 1:3. Tym razem bramkarza Tomasza Laskowskiego pokonał głową Konrad Chojnacki, a punkt za asystę zapisał sobie Dawid Krzyżaniak.

Krótko przed przerwą mogło być nawet 1:4. Piłka po silnym uderzeniu Michała Grześka obiła słupek bramki gospodarzy. Czwarty gol dla LKS-u wpadł, ale dopiero w końcówce meczu. Tym razem wzorowy kontratak wyprowadził Maciej Marcinkowski. Podał do Patryka Kieliby, który zwiódł Jana Bigosa i kopnął piłkę do pustej bramki. W doliczonym czasie gry Tomasz Szymkowiak dał się uprzedzić Krzysztofowi Kulczakowi, a ten głową ustalił wynik potyczki.

– Ten mecz był dla nas bardzo istotny po tych zgubionych wcześniej czterech punktach. Mówiłem chłopcom przed meczem, że jeden punkt nic nam nie daje i musimy walczyć o pełna pulę. Na początku odezwały się demony z okresu przygotowawczego, straciliśmy bramkę, natomiast bardzo dobra była tym razem reakcja zespołu. Zdobyliśmy trzy punkty i powrót do Gołuchowa będzie bardziej sympatyczny niż w czerwcu – powiedział po meczu trener Maciej Dolata.

WARTA MIĘDZYCHÓD – LKS GOŁUCHÓW 2:4 (1:3)

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak, Paweł Stempień, Marcin Wandzel, Grzegorz Kuś Ż, Michał Grzesiek, Marcin Szymkowiak (65’ Patryk Kieliba), Dawid Guźniczak, Dominik Domagalski (75’ Adrian Hajdasz), Konrad Chojnacki (80’ Filip Olszewski), Dawid Krzyżaniak (65’ Jakub Skowroński), Krystian Benuszak (80’ Maciej Marcinkowski)

1:0 - Kacper Magdziński (12’)

1:1 – Dawid Guźniczak (18’ głową)

1:2 – Krystian Benuszak (28’)

1:3 – Konrad Chojnacki (33’ głową)

1:4 – Patryk Kieliba (86’)

2:4 – Krzysztof Kulczak (95’ głową)