Niestety, tym razem tych punktów było wyjątkowo mało, bo zaledwie 45, a partycypowały w tym zaledwie trzy kluby.
UKS Taekwondo Pleszew nieco obniżył loty, bo o ile w 2021 roku zdobył 30,5 punktu, to tym razem było ich 21. Najwięcej, bo 10, uzyskała Julia Terpiłowska, która podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych zdobyła srebrny medal w dwuboju sprawnościowym i była piąta w walkach. O dwa oczka mniej zdobyła Oliwia Jankowska, brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek w kyorugi do 42 kg. Dorobek pleszewskiego taekwondo uzupełniła trzema punktami Amelia Szmytkowska. Absolutna debiutantka świetnie spisała się w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, zajmując w walkach drugą lokatę.
Trenowani przez Patrycję Kruchowską-Wojcieszak lekkoatleci Stali Pleszew zdobyli łącznie 16 punktów, czyli też nieco mniej, niż rok wcześniej. Co ciekawe, uzyskiwali je w pięciu różnych imprezach. Franciszek Pawłowski został wicemistrzem Polski młodzików w chodzie sportowym na dystansie 5000m. Ubiegłoroczne osiągnięcie poprawił o sześć pozycji, zdobywając do klubowego dorobku 6 punktów. W tej samej konkurencji krajowego championatu młodzików jeden punkt wywalczył Igor Śliwa. Mikołaj Janik z dobrym skutkiem wystartował w Mistrzostwach Polski Juniorów . Pobiegł na dystansie 5000 metrów i zajął jedenaste miejsce (4 punkty). Nikola Niewiada zdobyła dwa punkty, startując w dwóch odrębnych konkurencjach. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zajęła dziesiątą lokatę w skoku w dal oraz jedenastą w biegu na 300 metrów. Martyna Karolak punktowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych. Pobiegła na dystansie 2500 metrów, finiszując na czternastej pozycji. Dwa pozostałe punkty trafiły na konto lekkoatletycznej sekcji Stali za udział w przełajowych mistrzostwach Polski juniorów. Na trasie w Oleśnie, kojarzącym się starszym pleszewianom z rywalizacji z Pleszewem w Banku 440 (rok 1997), Milena Bochniak zajęła na dystansie 3000 metrów 37. miejsce, a Łukasz Szymczak był czterdziesty na 5000m.
Patrycja Kruchowska-Wojcieszak jest ponadto trenerką dwojga lekkoatletów wypożyczonych ze Stali Pleszew do MKL-u Jarocin. Juniorka Olga Czajka zdobyła 9,25 punktu za wyniki w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski (11. na 100 metrów, 12. na 200 metrów i 4. w sztafecie 4x100m), a junior młodszy Paweł Marzyński – 5 (15. na OOM w biegu na 3000m oraz 20. w przełajowych mistrzostwach Polski). Punkty trafiły na konto jarocińskiego klubu.
Na listę rankingową po roku przerwy trafili reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate. W 2021 roku ze względu na „polsko-polską wojenkę” pomiędzy Polskim Związkiem Karate, a Polską Unią Karate nie mieli możliwości punktowania. PZK nie przeprowadził mistrzostw. PUK zorganizowała zawody, ale nie miała wówczas statusu związku sportowego i Zespół Metodyczny Instytutu Sportu w Warszawie punktów nie przyznał. Gdyby tak się stało, to Pleszewski Klub Karate wzbogaciłby się o 89 oczek! W tym roku było dużo skromniej, bo skończyło się ośmioma punktami. Wszystkie wywalczone zostały w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Maja Kolanowska (kumite do 46 kg) i Jędrzej Becker (kumite powyżej 56 kg) zwyciężyli, a Celina Żarnowska (kumite do 42 kg) oraz Wojciech Jurek (kumite do 56 kg) uplasowali się na piątych pozycjach. Niestety, System Sportu Młodzieżowego nie przewiduje punktów w karate za osiągnięcia w mistrzostwach Polski U’21, a akurat tutaj mistrzami kraju zostali Michał Florczak (kumite -84 kg) i Magdalena Godlewska (kumite -68 kg), a Paweł Spychalski (kumite -75 kg) stanął na drugim stopniu podium.
45 punktów to najgorszy wynik od wielu lat. W ubiegłym roku było ich 51,5, w 2020 – 107,5, w 2019 – 220,15, a w 2018 – 215,5. Wystarczy zauważyć, że Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie, Olaf Pera, w pojedynkę wyrównał pleszewski wynik, zostając jako zawodnik Ziętek Team Kalisz potrójnym mistrzem Polski juniorów (w boksie oraz dwukrotnie w kickboxingu - w formułach light contact i kick light).
A jak wypadły ościenne, wielkopolskie powiaty? Ostrów Wlkp. – 511,64, Rawicz – 389,92, Gostyń - 265,86, Jarocin – 288,56, Krotoszyn – 284,78, Kalisz – 869,34, Września – 239,79. Byli też gorsi: Koło – 31, czy też Słupca – 2.
SYSTEM SPORTU MŁODZIEŻOWEGO 2022
Imię i nazwisko dyscyplina klub zawody punkty
Julia Terpiłowska taekwondo UKS Taekwondo OOM 10
Oliwia Jankowska taekwondo UKS Taekwondo MPJ 8
Amelia Szmytkowska taekwondo UKS Taekwondo MMM 3
Franciszek Pawłowski lekkoatletyka Stal Pleszew MPM 6
Mikołaj Janik lekkoatletyka Stal Pleszew MPJ 4
Nikola Niewiada lekkoatletyka Stal Pleszew MMM 2
Martyna Karolak lekkoatletyka Stal Pleszew MMM 1
Igor Śliwa lekkoatletyka Stal Pleszew MPM 1
Milena Bochniak lekkoatletyka Stal Pleszew MPJ 1
Łukasz Szymczak lekkoatletyka Stal Pleszew MPJ 1
Maja Kolanowska karate PKK Pleszew MMM 3
Jędrzej Becker karate PKK Pleszew MMM 3
Celina Żarnowska karate PKK Pleszew MMM 1
Wojciech Jurek karate PKK Pleszew MMM 1
OOM – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, MPJ – mistrzostwa Polski juniorów, MPM – mistrzostwa Polski młodzików, MMM – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.