Karatecy walczyli w Pleszewie

Autor: | Zdjęcie: archiwum M. Florczaka

Karatecy walczyli w Pleszewie - Zdjęcie główne

Bartłomiej Sołtysiak i Michał Florczak na podium | foto archiwum M. Florczaka

Sport Hala Sportowa w Pleszewie gościła uczestników IX Otwartego Grand Prix Polski Centralnej Karate. Pleszewski Klub Karate wywalczył 11 medali, plasując się w klasyfikacji zespołowej na szóstym miejscu.

Michał Florczak na najwyższym stopniu podium stawał dwukrotnie. W finale kumite mężczyzn -84 kg pokonał swojego trenera, Bartłomieja Sołtysiaka. Zwyciężył też w tej samej kategorii wagowej młodzieżowców (U’21).

Dwukrotnie na podium stawała też Maja Kolanowska, która w kumite dziewcząt 12-13 lat do 47 kg zwyciężyła, a w kumite juniorek młodszych była druga.

Pozostałe medale zdobyli: Jakub Borowczyk (1. w kumite juniorów do 61 kg), Dawid Wojtczak (2. w kumite juniorów do 68 kg), Wojciech Pestka (3. w kumite mężczyzn +84 kg), Jędrzej Becker (3. W kumite chłopców 12-13 lat; -50 kg), Aleksander Urbaniak (3. w kumite chłopców 10-11 lat; -30 kg) i Jan Borowczyk (3. w kumite chłopców 8-9 lat; -35 kg).