Kolarski sukces Sandry Jędrzejak

Kolarski sukces Sandry Jędrzejak - Zdjęcie główne

Wspaniały sukces odnotowała mieszkanka Strzyżewa, Sandra Jędrzejak. Tegoroczna absolwentka Gimnazjum w Dobrzycy, startująca w barwach MLUKS Victoria Jarocin, została wicemistrzynią Polski juniorek młodszych w kolarstwie torowym.

"Srebro" przyniósl jej start w wyścigu indywidualnym na dochodzenie na dystansie 2000m. Do złotego medalu zabrakło jej raptem 0,06s, bo o tyle przegrała z Tamarą Szalińską (UKS Ratusz Maszewo). Zawody w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich odbyły się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia w Pruszkowie. Sandra już wcześniej pokazała się z bardzo dobrej strony na tegorocznej OOM, tyle, że na szosie. W przeprowadzonych w połowie lipca w Koziegłowach Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w jeździe indywidualnej na czas wywalczyła piątą pozycję, a w wyścigu ze startu wspólnego była dwunasta.