Kolarze Stali na starcie Mistrzostw Polski

Kolarze Stali na starcie Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne
Zobacz
4
zdjęć

SportPrzez dwa dni rozgrywane były w Godzieszach Wielkich Kolarskie Mistrzostwa Polski Dwójek i Drużyn w Jeździe na Czas. W zawodach nie zabrakło kolarzy Stali.

W sobotę, 28 września, uczestnicy krajowego championatu rywalizowali w jeździe na czas kolarskich dwójek. Mistrzostwa toczyły się na trasie Godziesze Wielkie – Brzeziny – Opatówek – Godziesze Wielkie. Trener Mateusz Stasiak desygnował do startu dwa duety. Choć dwóch z czterech naszych kolarzy to jeszcze wiekowo kadeci, wszyscy rywalizowali w gronie młodzików. Jakub Biernat i Wojciech Borecki pokonali dystans 14,2 km w czasie 23:26,42 i zajęli 24. pozycję. Jakub Biskupski i Maciej Czajka uzyskali czas 26:03,01 i zostali sklasyfikowani na 33. miejscu. Tytuł mistrzowski wywalczyli reprezentanci UKS Ratusz Maszewo – Adam Bagrowski i Julian Obrysiewicz (20:13,25).

Nazajutrz odbyła się drużynowa „czasówka”. Stal pojechała w składzie: Jakub Biernat, Wojciech Borecki, Jakub Biskupski i Maciej Czajka. Mieszanka kadetów z młodzikami przyniosła osiemnastą lokatę. Dystans 20 km nasi kolarze pokonali w czasie 34:57,06. Do zwycięskiej ekipy (Tarnovia Tarnowo Podgórne) stracili pięć minut. Wychowanek szkółki kolarskiej Stali Pleszew, Filip Niemczewski, wystartował wraz z zawodnikami KTK Kalisz w wyścigu drużynowym juniorów młodszych, zdobywając srebrny medal. Zawody na zlecenie Polskiego Związku Kolarskiego zorganizowało Kaliskie Towarzystwo Kolarskie.

Sezon kolarski na szosie powoli dobiega końca. Stalowcy w tym roku byli widoczni na starcie wielu prestiżowych imprez ogólnopolskich. Uczestniczyli m.in. w Tour de Pologne Junior i w Małym Wyścigu Pokoju, a także w mistrzostwach Polski – ze startu wspólnego i w jeździe na czas. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zdobyli łącznie 4 punkty (po dwa punkty w Systemie Sportu Młodzieżowego wywalczyli na torze i na szosie Jakub Borecki i Karolina Korzeniewska), podwajając swój ubiegłoroczny dorobek. Trener Mateusz Stasiak ma powody do zadowolenia.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Brydżyści walczyli w Pleszewie