Kolarze Stali ścigali się na Torze Poznań w 64. Ogólnopolskim Małym Wyścigu Pokoju - Zdjęcie główne
Zobacz
21
zdjęć

Sport Reprezentanci Szkółki Kolarskiej pleszewskiej Stali przeżyli wielką sportową przygodę. W dniach 1-2 maja ścigali się na Torze Poznań w 64. Ogólnopolskim Małym Wyścigu Pokoju – Memoriale Mariana Kegela.

Na całość wyścigu złożyły się dwa etapy ze startu wspólnego oraz jazda indywidualna na czas. Prawo startu mieli zawodnicy urodzeni w latach 2010-2011 (młodziczki i młodzicy) oraz 2012-2013 (żaczki i żacy). W gronie 265 uczestników z całego kraju znalazło się sześcioro reprezentantów Stali Pleszew. Jak się spisali?

Wyścig młodzików

Na pierwszym etapie najlepiej powiodło się Wojciechowi Boreckiemu, który przyjechał w czołowej grupie, finiszując na 13. pozycji. W jeździe indywidualnej na czas Wojtek był 33. W ostatniej próbie ze startu wspólnego znów przyjechał w czołowej grupie, finiszując na 26. miejscu. Podopieczny trenera Mateusza Stasiaka zajął w klasyfikacji końcowej 28. lokatę w stawce 138. kolarzy, którzy ukończyli zawody. W grupie wiekowej młodzików i młodziczek wystartowali ponadto Paweł Biskupski (127. miejsce) i Karolina Korzeniewska. Jedyna dziewczyna w barwach Stali zajęła 94. lokatę open, a 17. w gronie żaczek.

Wyścig żaków

Po pierwszym etapie najwyżej spośród stalowców klasyfikowano Jakuba Biernata, który przyjechał do mety na 29. miejscu. W jeździe na czas był 41. Na ostatnim etapie przyjechał w grupie pościgowej na 22. pozycji. W klasyfikacji generalnej Kuba zajął ostatecznie 30. miejsce. Maciej Czajka sklasyfikowany został na 42. pozycji, a Kajetan Osuch – na 47. Zespołowo Stal zajęła szóste miejsce.

Dla Wojtka, Karoliny i Macieja zawody, przeprowadzone w dniach 1-2 maja na Torze Poznań, nie były pierwszyzną. Przed rokiem uczestniczyli bowiem w 63. Małym Wyścigu Pokoju. Pozostała trójka zawodników Stali debiutowała, zdobywając pierwsze doświadczenia. O ubiegłorocznym starcie pisaliśmy w artykule 63. Ogólnopolski Mały Wyścig Pokoju

PRZECZYTAJ TAKŻE: Puchar Konstytucji