Kolarze Stali wystartowali w kolejnej mistrzowskiej imprezie

Kolarze Stali wystartowali w kolejnej mistrzowskiej imprezie - Zdjęcie główne
Zobacz
15
zdjęć

SportKolarze z różnych zakątków kraju rywalizowali w minioną niedzielę w Śremie w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Kolarstwie MTB. Stal Pleszew reprezentowana była przez siedmioosobową grupę zawodników.

Na całość zawodów złożyło się dziesięć startów z podziałem na płeć i wiek. Najdłuższy dystans mieli do pokonania ósmoklasiści, bo trasę zawodów pokonywali czterokrotnie (łącznie 14,4 km). Młodsi ścigali się na dystansie trzech lub dwóch okrążeń. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Wielkopolski Związek Kolarski oraz SKLEPKOMET.

Najważniejsze było aktywne spędzenie czasu w duchu sportowej rywalizacji, ale odnotujmy lokaty naszych zawodników. Karolina Korzeniewska (SP Broniszewice) zajęła wśród dziewcząt z klas VII właśnie siódme miejsce. Aż czterech stalowców wystartowało w wyścigu chłopców z klas VI (urodzeni 2012). Spośród nich najlepiej powiodło się Jakubowi Biernatowi (SP Czermin), który finiszował na osiemnastej pozycji. Maciej Czajka (SP Czermin) był 27., Alan Grochecki (SP Czermin) – 31., a Kajetan Osuch (SP 2 Pleszew) – 32. W grupie uczniowskich kolarzy z klas VII (urodzeni w 2011 roku) pleszewską Stal reprezentował Jakub Biskupski. Uczeń SP w Czerminie zajął 34. miejsce. Żegnający się powoli ze Stalą Jakub Borecki (SP 2 Pleszew) pojechał w wyścigu ósmoklasistów i zajął dwudziestą lokatę.

W najbliższy weekend zawodnicy pleszewskiej szkółki kolarskiej przesiądą się ponownie na rowery szosowe i wystartują w mistrzostwach Polski w jeździe na czas dwójek i drużyn.