Kolejny sukces Pleszewskiego Klubu Karate

Autor: | Zdjęcie: Pleszewski Klub Karate

Kolejny sukces Pleszewskiego Klubu Karate - Zdjęcie główne

foto Pleszewski Klub Karate

Sport Drugi turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski karate juniorów młodszych, juniorów i U-21 odbył się w Łodzi. W zawodach nie zabrakło reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

Zawody były jednocześnie otwartymi mistrzostwami Łodzi. Z siedmioosobowej reprezentacji Pleszewskiego Klubu Karate najlepiej wypadli Michał Florczak i Jan Podolski, którzy wygrali w swoich kategoriach.

Pierwszy z panów był najlepszy w kumite juniorów w wadze do 76 kg. Michał wrócił do rywalizacji po kilkumiesięcznej przerwie, wygrał 4 walki i sięgnął po złoty medal. Drugi z panów również wyszedł zwycięsko z 4 pojedynków i tym samym zapewnił sobie triumf w kumite juniorów młodszych (-52 kg).

Brązowe medale wywalczyli:
Aleksandra Rataj w kumite juniorek młodszych (-54 kg),
Kacper Joachimiak w kumite juniorów młodszych (-52 kg) oraz
Paweł Spychalski w kumite juniorów (+76 kg).

Miejsca medalowe gwarantowały kwalifikacje do MP. A te wywalczyli także Stanisław Pestka w kumite juniorów (-68 kg), Szymon Perz w kumite juniorów (-52 kg).
W sumie w dwóch turniejach kwalifikacyjnych - pierwszy odbył się w Legnicy - Pleszewski Klub Karate wywalczył 16 kwalifikacji. Gratulujemy!