Kosz Kompaktowy Pleszew o krok od porażki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

SportTo nie był wybitny mecz Kosza, który przez większość pojedynku musiał gonić wynik. Ale ostatecznie wygrał, a o zwycięstwie nad studentami zadecydowały indywidualne umiejętności trójki liderów.

Pierwsze półtora kwarty było bardzo wyrównane, a wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Prowadzenie zmieniało się aż dziesięciokrotnie. W 14’ Igor Burzyński rzutem za trzy punkty wyprowadził swój zespół na prowadzenie 32:29, którego akademicy nie oddali przez następnych dwadzieścia minut. Podopieczni trenera Waldemara Mendla grali zespołowo i na dość wysokim procencie skuteczności rzutów, toteż w 25’ po trafieniu z dystansu Filipa Lorenckiego osiągnęli dwunastopunktową przewagę (54:42).

W naszym zespole wyraźnie brakowało Krzysztofa Chmielarza, a co za tym idzie dobrego rozegrania. Szwankował rzut z obwodu, a powodzenie zazwyczaj przynosiły jedynie indywidualne wjazdy pod kosz braci Spała i Patryka Marka. Zanosiło się na drugą w tym sezonie porażkę. Nasi liderzy nie opuszczali parkietu, nawarstwiało się u nich zmęczenie, ale przy wsparciu kolegów dali radę. Wystarczyło kilka przechwytów oraz zbiórek w obronie i na trzy minuty przed końcem Patryk Marek doprowadził do remisu (70:70). Rywale pogubili się i w połowie 39. minuty przegrywali już 78:71. Skończyło się czteropunktową wygraną ekipy Alana Urbaniaka, a zwycięstwo przypieczętował Davit Shukakidze efektownym blokiem.

– Zabrakło nam doświadczenia. Początek meczu faktycznie był zaskakujący. Nie spodziewaliśmy się, że będziemy stroną, która będzie pilnowała wyniku. Spodziewaliśmy się, że to my będziemy gonić, bo po stronie drużyny z Pleszewa jest więcej zawodników z doświadczeniem drugoligowym. A u nas, nie ma co ukrywać, studenci. Owszem, Igor Burzyński i Łukasz Lorencki akurat grali w II lidze, ale pozostali to studenci, niektórzy nie grali nawet w III lidze. Zabrakło doświadczenia, żeby można było utrzymać wynik. Ja osobiście jestem zadowolony z postawy, bo taki wynik, jak jest na tablicy, brałbym w ciemno, a teraz jest po prostu niedosyt – powiedział po meczu Waldemar Mendel, trener koszykarzy z Poznania.

Kosz Kompaktowy Pleszew awansował w tabeli na drugie miejsce z dorobkiem czterech zwycięstw w pięciu spotkaniach. Na kolejny mecz wybierze się do Szczecina. Pojedynek z Pogonią Basket odbędzie się 19 listopada.

KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW – AZS POLITECHNIKA POZNAŃSKA 80:76