Kosz przypieczętował awans do II ligi

Sport Tylko rok trwał rozbrat Kosza Kompaktowy Pleszew z drugoligową koszykówką. Pleszewski zespół wraca na swoje miejsce.

Jeszcze w sezonie 2021/2022 Krzysztof Chmielarz i spółka biegali po drugoligowych parkietach. Niestety, problemy finansowe spowodowały, że zespół do rozgrywek II ligi nie został zgłoszony. W III lidze spisywał się świetnie, a powrót do II ligi przypieczętował w finałowym turnieju w Poznaniu.

Na początek pokonał 77:60 KS Basketball Elbląg, później po dramatycznym i wyrównanym meczu przegrał 73:76 z Wiarą Lecha Poznań i kwestię awansu musiał rozstrzygnąć w ostatnim meczu z MCKiS Jaworzno.

Zespół Alana Urbaniaka od początku, pomimo absencji kontuzjowanego Davita Shukakidze, narzucił swoje warunki gry i po pierwszej połowie wygrywał już 48:29. Patryk Marek miał w tym momencie na koncie 21 punktów i ostatecznie z rankingiem evaluation 30 wybrany został MVP meczu.

Po przerwie nasza drużyna grała spokojnie, kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie. Ambitnie grający zespół z Górnego Śląska znacząco podreperował wynik w ostatniej kwarcie, ale losów meczu nie był już w stanie odwrócić.

- Rok temu napisałem sobie kartkę, że wywalczymy awans i to dzisiaj zrobiliśmy. To jest piękna rzecz. Wielkie brawa dla chłopaków, bo musieliśmy się cofnąć do trzeciej ligi, żeby udowodnić, że zasługujemy na drugą. Teraz liczymy na wsparcie ze strony miasta, żebyśmy mogli wystartować w II lidze. My robotę zrobiliśmy, teraz jest piłeczka po drugiej stronie – powiedział po wywalczeniu awansu trener Alan Urbaniak.

KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW – MCKiS JAWORZNO 75:63

KWARTY

27:16, 21:13, 17:12, 10:22

PUNKTY

Kosz Kompaktowy Pleszew: Patryk Marek – 25 (3), Mikołaj Spała – 16 (2), Krzysztof Spała – 12 (2), Krzysztof Chmielarz – 10 (2), Patryk Cebulski – 6, Bruno Kromolicki – 3 (1), Mateusz Misiorny – 3, Oliwier Sobczak – 0, Szymon Dekiert – 0; najwięcej dla rywali: Michał Brzozowski – 15 (3)