Koszykarski thriller w Poznaniu

Sport Kosz Kompaktowy Pleszew był bardzo bliski pokonania gospodarzy zawodów w drugim meczu półfinałowego turnieju o awans do II ligi. Zabrakło nieco szczęścia.

Atut własnej hali, „obrzucane” kosze, wierni kibice „Kolejorza” – to wszystko sprawiało, że faworytami potyczki byli poznaniacy. Nasz zespół nic sobie z tego nie robił, doskonale rozpoczął mecz, prowadząc po trzech minutach 6:2. Rywale w czwartej minucie wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które pod koniec pierwszej połowy zwiększyli do dziesięciu oczek. Ostatecznie po dwóch kwartach Kosz był na siedmiopunktowym deficycie. Statystyki były bardzo wyrównane, gospodarze prezentowali minimalnie wyższą skuteczność rzutów z gry, częściej punktowali z „drugiej szansy”.

Po przerwie nasz zespół z mozołem odrabiał straty i w 34’ po trafieniu z dystansu najlepszego na parkiecie Patryka Marka (eval 29) wyszedł na prowadzenie 71:70. Po chwili poprawił Davit Shukakidze i Kosz osiągnął trzypunktową przewagę. Emocje sięgnęły zenitu, zacięta walka trwała do końcowej syreny.

Obie drużyny świetnie spisywały się w obronie, dlatego o kolejne punkty było bardzo ciężko. Ostatecznie miejscowi zachowali więcej „zimnej krwi”, zdobyli cztery punkty z rzędu. Ostatnia akcja należała jednak do pleszewian. Krzysztof Spała przy próbie rzutu za trzy został zablokowany przez Filipa Radzika, popełnił przy okazji faul niesportowy, ale Radzikowi zadrżały ręce przy rzutach wolnych i wynik się nie zmienił. Piłka należała jednak do Wiary Lecha. Do końca brakowało ośmiu sekund. Patryk Marek przy próbie przejęcia piłki popełnił przewinienie. Juliusz Barański tym razem wykorzystał obie próby i „Kolejorz” zwyciężył ostatecznie 76:73.

Kosz Kompaktowy Pleszew nie stracił szans na awans do II ligi. Jutro musi jednak pokonać MCKiS Jaworzno.

WIARA LECHA POZNAŃ – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 76:73 (22:18, 24:21, 14:16, 16:18)

Punkty dla Kosza: Patryk Marek – 23 (3), Krzysztof Chmielarz – 22 (4), Krzysztof Spała – 13 (1), Davit Shukakidze – 7, Mikołaj Spała – 5 (1), Patryk Cebulski – 2, Mateusz Misiorny – 1, Bruno Kromolicki – 0; najwięcej dla Wiary Lecha: Juliusz Barański – 15 (1), Filip Radzik - 14