Koszykarskie mecze w Pleszewie

Koszykarskie mecze w Pleszewie - Zdjęcie główne

Koszykarze UKS-u Jedynki Basket Pleszew rozegrali pierwsze pojedynki w 2014 roku w ramach młodzieżowych rozgrywek wojewódzkich. Młodzicy młodsi stoczyli bardzo wyrównany mecz z MKS-em MOS Śrem. Jeszcze na dwie minuty przed zakończeniem prowadzili 53:52, by ostatecznie przegrać 55:57. Najwięcej punktów zdobyli Szymon Biadała (19), Tymoteusz Janos i Mikołaj Szkudlarek (po 10) oraz Martin Mielcarek (9). Młodzicy starsi ulegli trzeciemu w tabeli MKS-owi Gniezno 70:87, ale trener Maciej Szablewski nie krył zadowolenia z postawy drużyny, która nareszcie rozegrała cztery równe kwarty. Najskuteczniejszymi zawodnikami w pleszewskim zespole okazali się Szymon Dekiert (26) i Kamil Zdunek (10). Oba mecze odbyły się dzisiaj w sali sportowej „jedynki”. (ph)