Kręglarstwo. Aleksandra Kowalska siódma w Polsce

Kręglarstwo. Aleksandra Kowalska siódma w Polsce - Zdjęcie główne

Sport Zawodniczka Stali Pleszew, Aleksandra Kowalska, zajęła siódme miejsce w kręglarskich mistrzostwach Polski do pełnych.

Ośmioro pleszewskich kręglarzy uczestniczyło w Poznaniu w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski do pełnych. Do finałowej rozgrywki w gronie kobiet awansowały dwie nasze reprezentantki. Aleksandra Kowalska (Stal Pleszew) poprawiła swój wynik z eliminacji o 12 punktów i z łącznym rezultatem 676 strąconych kręgli uplasowała się na siódmej pozycji. Poprawiła się także Izabela Rucińska (Platan Pleszew). Do sobotniego rezultatu 323 punkty dołożyła w niedzielę wynik 334 punkty i ostatecznie zajęła dwunaste miejsce.

Do mistrzostw w gronie mężczyzn przystąpiło aż 86 zawodników. Spośród pleszewian do finału udało się zakwalifikować jedynie Przemysławowi Spychajowi. Reprezentant TKKF-u Platan do decydującej rozgrywki jednak nie przystąpił.

Wyniki z eliminacji stanowiły podstawę do sporządzenia klasyfikacji zespołowej. Platan, reprezentowany przez Przemysława Spychaja, Witolda Hajdasza i Janusza Jezierskiego, zajął 14. miejsce (1017 punktów), a pleszewska Stal (Marcin Walczak, Marcin Nowak, Marcin Sierecki) została w swoim debiutanckim starcie sklasyfikowana na 23. pozycji (955 punktów).