Kręglarstwo. Sukcesy w Turnieju Miast

Sport Zawody w Sierakowie ukoronowały zmagania w Turnieju Miast sezonu 2021/2022. Pleszewianie nie zawiedli.

Reprezentacja Pleszewa okazała się w Sierakowie najlepsza zespołowo, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej awansowała na drugie miejsce. Zgromadziła łącznie 1210 punktów, ustępując Lesznu o 30 oczek.

Indywidualnie w ostatnich zawodach najlepiej powiodło się Januszowi Jezierskiemu, który w grze do pełnych przewrócił 393 kręgle i uplasował się na trzeciej pozycji. W klasyfikacji łącznej, uwzględniającej siedem startów, nasz kręglarz awansował z czternastego miejsca na szóste. Przemysław Spychaj zakończył zmagania na ósmej pozycji, a Szymon Wasilewski – na dwunastej.

W gronie 158 kręglarzy z całej Polski sklasyfikowano dziesięciu kolejnych pleszewian: Dariusza Staszaka, Marcina Walczaka, Jacka Wojcieszaka, Marcina Nowaka, Sebastiana Łapacza, Mirosława Calaka, Jarosława Kłakulaka, Roberta Kuźduba, Przemysława Hajdasza i Witolda Hajdasza.

Anna Szymoniak zajęła w Sierakowie jedenastą pozycję (357 punktów), ale w klasyfikacji łącznej wywalczyła lokatę na podium, zajmując trzecie miejsce. Nasza zawodniczka nie wystartowała w Brzesku. Gdyby nie ten fakt, byłoby jeszcze lepiej. Aleksandra Kowalska zajęła ostatecznie ósmą pozycję, natomiast Iwona Jezierską – osiemnastą.