Las Kuczków utrzymał się w „okręgówce”! - Zdjęcie główne
Zobacz
30
zdjęć

Sport Las Kuczków rozgromił 5:0 LZS Doruchów, pieczętując swoje utrzymanie w Red Box Klasie Okręgowej.

Prowadzenie uzyskał już w 15’ Krystian Bednarek, który dobił piłkę uprzednio uderzoną przez Jacka Muszalskiego. Na 2:0 podwyższył Krzysztof Pilarski, który wygrał z bramkarzem rywali w sytuacji „jeden na jeden”. Koncert Lasu trwał, bo jeszcze w pierwszej połowie gola na 3:0 zdobył Norbert Ceglarek bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego. Kapitan Lasu po przerwie odnotował asystę, bo po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki wepchnął grający trener, Wojciech Kwieciński. Ale na tym nie koniec. Norbert Ceglarek wbił też ostatniego gola. Piłkę zgrał piętą Patryk Michnik, popularny „Jonek” wbiegł pomiędzy obrońców, minął bramkarza i posłał futbolówkę do pustej bramki.

- Cieszę się z tego wysokiego zwycięstwa, wynik przekonujący, co prawda w pierwszej połowie rywal też miał swoje sytuacje, ale wyszliśmy z tego obronną ręką. Zespół bardzo dobrze zagrał, pomimo problemów, kontuzji, urazów, które gdzieś tam się za nami toczą, wygraliśmy dwa ostatnie mecze i pozostało nam domknąć to za tydzień w Słupi – mówił po meczu Wojciech Kwieciński, trener Lasu.

Tymczasem pozytywne wieści napłynęły z innych boisk. KS Opatówek przegrał 0:1 z GKS-em Żerków, a Ogniwo Łąkociny uległo Płomieniowi Opatów 3:6. W tej sytuacji mecz kuczkowian z KP Słupia nie będzie miał już większego znaczenia. Las Kuczków na 100% utrzymał się w klasie okręgowej! Będą derby z Gladiatorami, a może też ponownie ze Stalą Pleszew.

LAS KUCZKÓW – LZS DORUCHÓW 5:0 (3:0)

SKŁAD

Las Kuczków: Wojciech Symenko, Jacek Muszalski (68’ Mateusz Przybylski), Wojciech Kwieciński, Damian Kawecki, Krystian Bednarek, Jakub Mucha (78’ Rafał Górny), Patryk Kubczyk, Norbert Ceglarek, Krzysztof Pilarski (64’ Konrad Reimann), Paweł Węclewski (81’ Michał Barski), Patryk Michnik

1:0 – Krystian Bednarek (15’)

2:0 – Krzysztof Pilarski (27’)

3:0 – Norbert Ceglarek (36’ z rzutu rożnego)

4:0 – Wojciech Kwieciński (58’)

5:0 – Norbert Ceglarek (67’)