Lekkoatleci na mistrzostwach Wielkopolski

Lekkoatleci na mistrzostwach Wielkopolski - Zdjęcie główne

Sport Przeprowadzone w Poznaniu Mistrzostwa Wielkopolski U’18 i U’20 w Lekkoatletyce przyniosły Stali Pleszew jeden medal i kilka wartościowych rezultatów.

Brązowy krążek wywalczył Mikołaj Janik, który w biegu na 3000 metrów uzyskał rezultat 9:20,52 i finiszował na trzeciej pozycji. O podium otarła się Milena Bochniak, która w biegu na 3000 metrów U’18 zajęła czwarte miejsce (11:23,65). Czwarty był także Łukasz Szymczak, który wystartował w biegu na 2000 metrów z przeszkodami U’18, a wynik 7:41,02 jest jego rekordem życiowym. Rekord życiowy pobiła też Sandra Nowakowska - piąta w biegu na 200 metrów U’18 (27,14).

Trenerką naszych lekkoatletów jest Patrycja Kruchowska-Wojcieszak, która szkoli też dwoje zawodników, wypożyczonych do MKL-u Jarocin. Oboje wystartowali w dwóch konkurencjach. Olga Czajka była czwarta na 400m U’20 (59,08) oraz piąta na 200 metrów (26,21). Paweł Marzyński zajął czwarte pozycje w biegu na 1500 metrów U’18 (4:22, 13) oraz w biegu na 800 metrów (2:04,10 – rekord życiowy). Jakub Kubasik reprezentował z kolei Stal Pleszew i zajął 7. lokatę na dystansie 800 metrów U’18 (2:09,08).