Lekkoatletyczne Mistrzostwa Wielkopolski LZS

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Wielkopolski LZS - Zdjęcie główne

Sześć medali wywalczyli uczniowie ze szkół pleszewskiego powiatu podczas rozegranych wczoraj w Żerkowie Mistrzostw Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce. Na najwyższym stopniu podium stanęła Dorota Wieczorek. Tegoroczna absolwentka I LO w Pleszewie, uzyskała w skoku w dal 4.78m. Srebrne krążki wywalczyli Beata Ptak (ZSPP CKU Marszew; 28,65m w rzucie oszczepem), Kinga Ptak (I LO Pleszew, 8,73 w pchnięciu kulą) oraz Mateusz Siuda (Gim. nr 3 w Pleszewie; 23.55 w biegu na 200m). Brązowymi medalami uhonorowani zostali dwaj reprezentanci ZSPP CKU w Marszewie: Marek Kempiński (2:14.47 w biegu na 800m) i Michał Lis (11,55 w pchnięciu kulą). Prawo udziału w zawodach mieli uczniowie, urodzeni w latach 1995-1998. (ph)