Liga wojewódzka kadetów w koszykówce. Popisowa druga połowa

Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Liga wojewódzka kadetów w koszykówce. Popisowa druga połowa - Zdjęcie główne

Kadeci Kosza Kompaktowy Pleszew odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie | foto Piotr Hain

Sport Kadeci Kosza Kompaktowy Pleszew pokonali w Rawiczu miejscową Rawię w meczu o mistrzostwo wojewódzkiej ligi U’15 . O zwycięstwie zadecydowała świetna gra w drugiej połowie pojedynku.

Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane, a prowadzenie zmieniało się aż czternaście razy. Po dwudziestu minutach gry zespół trenera Filipa Gawrońskiego prowadził zaledwie jednym punktem (35:34). Remis po raz ostatni widniał na świetlnej tablicy w 23’, kiedy to Marcel Becelewski, najlepszy zawodnik w ekipie gospodarzy, trafił jeden z dwóch rzutów wolnych, doprowadzając do stanu 39:39.

Ostatnie siedem minut tej odsłony stanowiło popis gry obronnej pleszewskiego zespołu, który dał sobie rzucić tylko pięć punktów. Dobra gra w defensywie była kontynuowana w ostatniej kwarcie, kiedy to miejscowi zdobyli raptem osiem oczek. Pleszewianie po szybkich atakach powiększali przewagę. Po trzydziestu minutach była ona piętnastopunktowa (59:44), by w 38’ urosnąć do 27 oczek (74:47).

Co ciekawe, Kosz Kompaktowy Pleszew wystąpił w Rawiczu w zaledwie siedmioosobowym składzie, podczas gdy trener Szymon Maciołek miał do dyspozycji 11 graczy. Jak widać, to nie był czynnik decydujący.

Pleszewski zespół odniósł piąte zwycięstwo w sezonie, ale pierwsze wyjazdowe.

RAWIA RAWICZ – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 52:76