Medalowe mistrzostwa młodzików

SportSezon 2022/2023 przy tenisowych stołach ukoronowały Mistrzostwa Okręgu Południowa Wielkopolska w kategorii młodzików i młodziczek. Zawody, przeprowadzone wczoraj w Daniszynie, zaowocowały siedmioma medalami naszych reprezentantów.

Piotr Kuczyński (Żaki Taczanów) nie zawiódł i choć młodzikiem będzie dopiero od września, to już teraz wywalczył w grze singlowej złoty medal. Młodszy od niego o rok reprezentant Chrobrego Gizałki, Patryk Filipiak, był piąty. Podopieczny trenera Andrzeja Poźniaka powrócił jednak z mistrzostw z dwoma medalami. W deblu wraz z bratem Pawłem zajął drugie miejsce, a w mikście wspólnie z Dominiką Taczałą (czwarta w siglu) wywalczył „brąz”.

Ze startu zadowoleni są podopieczni Krzysztofa Kraszkiewicza z LKS-u Gołuchów. W grze pojedynczej Nadia Andrzejewska ustąpiła jedynie Aleksandrze Nawrockiej (Orzeł Wysocko Wielkie), a trzecie miejsce zdobyła Maria Pawlak. Obie dziewczyny zajęły w deblu trzecią lokatę. Nadia trzeci swój medal wywalczyła w grze mieszanej wspólnie z Adamem Ratajczykiem i był to krążek w kolorze srebrnym.