Michael Hicks w roli głównej

Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Michael  Hicks w roli głównej - Zdjęcie główne

Michael Hicks poprowadził Kosza po drugie zwycięstwo | foto Piotr Hain

SportKosz Kompaktowy Pleszew pokonał we Wrocławiu młodzieżowy Exact Systems Śląsk Wrocław. Pleszewską drużynę do wygranej poprowadził Michael Hicks.

Wrocławska młodzież (średnia wieku drużyny nie przekracza 18 lat) dobrze weszła w mecz, wysyłając jasny sygnał, że zamierza powalczyć o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Nasz zespół pierwszy raz wyszedł na prowadzenie w 6 minucie po trzypunktowym trafieniu Krzysztofa Spały (10:8). Po akcji 2+1 Davita Shukakidze Kosz zwyciężał już 13:8 i była to najwyższa punktowa przewaga którejkolwiek drużyn w pierwszej połowie. Pleszewianom nie siedział rzut z dystansu, ale mieli za to więcej zbiórek i byli bardziej skuteczni pod koszem rywala, dlatego w pierwszej połowie wywalczyli czteropunktowy zapas.

Na początku drugiej odsłony dzięki skutecznym rzutom Michaela Hicksa nasi gracze swoją przewagę podwoili. Niestety, koszykarze trenera Jacka Krzykały straty odrobili z nawiązką i w 26’ wyszli na prowadzenie 46:45. Po trzech kwartach znów górą była pleszewska ekipa, a zadecydował o tym rzut za trzy Stefana Kuczyńskiego. Doświadczenie pleszewskiej drużyny zatriumfowało w ostatniej odsłonie. Dobra gra w obronie zaowocowała licznymi zbiórkami i kilkoma przechwytami. O ile na trzy minuty przed końcem zespół trenera Alana Urbaniaka wygrywał sześcioma punktami, to po końcowej syrenie cieszył się z dwunastopunktowego zwycięstwa.

Michael Hicks okazał się prawdziwym liderem zespołu. Zdobył aż 31 punktów, trzykrotnie trafiając zza linii 6,75m, zanotował też 8 zbiórek i z rankingiem evaluation 29 punktów (suma punktów, zbiórek, asyst i przechwytów pomniejszona o ilość niecelnych rzutów i strat) okazał się MVP wrocławskiego meczu.

- Granie ze Śląskiem jest dość specyficzne, bo tu trzeba grać na 100 procent swoich możliwości. Reprezentuje go młodzież, która zostawia swoje ciało, serce i stopy , żeby tutaj wygrać. Chłopacy dali radę. W drugiej połowie pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem. Michael dołożył sporą cegiełkę, udowodnił, że w naszej drużynie już się w pełni zaaklimatyzował. Myślę, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo – powiedział po meczu Alan Urbaniak, trener Kosza Kompaktowy Pleszew.

Już w najbliższą środę nasz zespół podejmie Orlen Akademię BM Stal Ostrów Wlkp. Ostrowianie, trenowani przez byłego zawodnika Kosza, Marcina Pławuckiego, także mają na swoim koncie dwie wygrane. Początek spotkania w hali przy ulicy Szkolnej o godzinie 18:30.

EXACT SYSTEMS ŚLĄSK WROCŁAW – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 61:73