MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI MŁODZIKÓW I JUNIORÓW W SZACHACH. Orły w podwójnym „złocie”! - Zdjęcie główne

Sport Franciszek Kolanowski i Łucja Nowicka zostali mistrzami Wielkopolski młodzików w szachach!

Franciszek Kolanowski, startujący w grupie C9 (szachiści urodzeni w 2012 roku i młodsi), od początku spisywał się rewelacyjnie. Na dystansie 9. rund wygrał w siedmiu partiach, w dwóch zremisował i z dorobkiem 8 punktów zdobył złoty medal, wyprzedzając 27 konkurentów.

Łucja Nowicka zwyciężyła na początek sześć rywalek, później przydarzyły się jej dwie porażki i straciła pierwsze miejsce w tabeli D9 na rzecz Heleny Pisuli. Zawodniczka KTS Kalisz przegrała na koniec z Anną Andrzejewską (Wieniawa Leszno), a nasza szachistka pokonała Natalię Biegańską (UKS ZSO Włoszakowice). Tabela ponownie się odwróciła, tym razem na korzyść dziewięcioletniej Łucji!

To był w ogóle udany start sześcioosobowej reprezentacji Orłów, występującej pod opieką Joanny Dixa. Siedmioletnia Alicja Okoniewska zwyciężyła w czterech partiach i była dziewiąta, kwalifikując się do półfinałów mistrzstw Polski D9. Występująca w tej samej grupie Hanna Szymczak (13 miejsce, 3,5 punktu), która wypełniła normę na IV kategorię szachową. Joanna Chlasta zajęła w kategorii D15 siódmą lokatę z dorobkiem 3 punktów w 7 partiach, a Aleksander Górczyński był 16. w stawce 25 zawodników kategorii C13, zdobywając 4,5 punktu w 9 grach.

Zawody odbyły się w dniach 18-23 czerwca w Sypniewie.