Mistrzowska kwarta Kosza

Sport Już tylko kataklizm mógłby odebrać Koszowi Kompaktowy Pleszew kwalifikację do finałowego turnieju o awans do II ligi. Zadecydowało o tym wysokie zwycięstwo nad Eneą Astorią Bydgoszcz po rewelacyjnej czwartej kwarcie.

Rywale w przeciwieństwie do piątkowego meczu przystąpili wzmocnieni dwójką graczy z ekstra ligowej drużyny – Jakubem Stupnickim i Jakubem Ulczyńskim. Obaj byli zresztą najlepszymi zawodnikami bydgoskiego zespołu.

Mecz przez trzy kwarty był bardzo wyrównany, a prowadzenie zmieniało się aż siedemnastokrotnie. Końcówka pierwszej połowy była pomyślna dla ekipy Aleksandra Krutikowa, dzięki czemu Astoria schodziła na przerwę z pięciopunktową przewagą. Koszykarze z Bydgoszczy lepiej trafiali z dystansu, wygrali też walkę na desce.

Po zmianie stron kibice obejrzeli bardziej agresywnego Kosza, który szybko odrobił punktowy deficyt, a w ostatniej kwarcie dał sobie rzucić tylko 8 punktów, a sam zdobył ich 30!

– Ostatnia kwarta stanowiła popis naszej gry obronnej. To jest to, o co mi chodziło. Agresywna gra okazała się kluczem do sukcesu, nie daliśmy rywalom żadnych szans – cieszył się trener Alan Urbaniak.

MVP meczu okazał się Mikołaj Spała, który osiągnął ranking evaluation 29.

– Trener uczulał nas w przerwie meczu na agresywną grę obronną naszych rywali. Odpowiedzieliśmy tym samym i możemy cieszyć się z wysokiego zwycięstwa. Przez cały czas czuliśmy wsparcie publiczności. Awans do finału praktycznie mamy w kieszeni, ale zamierzamy wygrać wszystkie mecze i turniej zakończyć bez porażki – powiedział zdobywca statuetki gracza meczu.

Kosz Kompaktowy Pleszew ostatni mecz z Grupą Strategia Gim 92 Warszawa rozegra jutro o godz. 14:00. O ile Astoria upora się ze Stalą Stalowa Wola, to w meczu z zespołem z Ursynowa nasza drużyna może sobie pozwolić nawet na 12-punkotwą porażkę, a i tak zwycięży w zawodach. Kwalifikację zdobędą dwie najlepsze ekipy.

ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 73:93

KWARTY

24:25, 20:14, 21:24, 8:30

PUNKTY

Kosz Kompaktowy Pleszew: Krzysztof Spała – 24 (3), Patryk Marek – 24 (2), Mikołaj Spała – 20 (1), Krzysztof Chmielarz – 17 (2), Patryk Cebulski – 4, Davit Shukakidze - 4; najwięcej dla rywali: Jakub Stupnicki - 22 (4), Jakub Ulczyński - 16 (2)