Na boiskach "okręgówki"

Na boiskach "okręgówki" - Zdjęcie główne

Zwycięstwo, remis, porażka - to bilans występów trzech naszych drużyn w dzisiejszych meczach o mistrzostwo kaliskiej klasy okręgowej. Stal powróciła z tarczą z Trębaczowa, pokonując 3:2 broniącą się przed spadkiem Pogoń. Na trafienie rywali dwukrotnie odpowiedział grający prezes Tomasz Zawada (asysty Łukasza Jańczaka i Mateusza Raczyka). Pod koniec meczu swojego 34 gola w sezonie wbił Krystian Benuszak, wykorzystując prostopadłe podanie od Mateusza Raczyka. Rywali stać było jeszcze na wbicie drugiej bramki, ale punkty pojechały do Pleszewa. Konrad Mikołajczak dał Żakom prowadzenie w pojedynku z Piastem Czekanów, jednak w końcówce pierwszej połowy miejscowi strzelili dwie bramki, kompletnie podcinając skrzydła taczanowianom. Po przerwie już zdecydowanie dominowali, wygrywając ostatecznie 4:1. Emocji i bramek nie przyniósł mecz w Gorzycach Wielkich. Pojedynek Gorzyczanki z Czarnymi Dobrzyca zakończył się w tej sytuacji sprawiedliwym remisem. (ph)