Osiem medali reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na mistrzostwach Polski

Osiem medali reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne

Julia Grzelak na najwyższym stopniu podium

Sport Osiem medali zdobyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate w Mistrzostwach Polski Karate, przeprowadzonych 19 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie.

Magdalena Godlewska jako jedyna zdobyła dwa medale, zostając mistrzynią Polski w kumite U’21 do 68 kg oraz zajmując trzecie miejsce w tej samej kategorii wagowej seniorek. Tytuły mistrzów Polski wywalczyli ponadto Julia Grzelak (kumie juniorek do 48 kg) oraz Jakub Konowalczyk (kumite U’21 powyżej 84 kg).

Bliski zdobycia „złota” był ponadto Michał Florczak. Uczeń ZST w Pleszewie prowadził w finałowej walce kumite juniorów do 76 kg z Kevinem Sobotą (Stowarzyszenie Sportowe Bushi-do), by otrzymać karę dyskwalifikującą w… ostatniej sekundzie pojedynku. „Srebro” to jednak także spore osiągnięcie.

Medalowy plon uzupełnili brązowymi krążkami trener Bartłomiej Sołtysiak, rywalizujący w kumite seniorów powyżej 84 kg, Paweł Spychalski (kumite juniorów powyżej 76 kg) i Kacper Joachimiak (kumite kadetów do 52 kg).

Zawody zorganizowali wspólnie Polska Unia Karate i Klub Sportowy Olimp Łódź. Do mistrzostw zgłoszonych zostało 386 zawodników z 55 klubów. Pleszewski Klub Karate zajął w klasyfikacji medalowej trzecie miejsce, ustępując jedynie łódzkiemu Olimpowi (11-5-3) i Budokanowi Wrocław (5-8-8).