Osiem punktów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Osiem punktów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Zdjęcie główne

Troje reprezentantów LKS-u OSiR Pleszew wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce, przeprowadzonych w dniach 27-29 lipca w Chorzowie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Z niezłym skutkiem.

Filip Grad pobił w eliminacjach biegu na 800 metrów rekord życiowy (1:57,85) i z jedenastym wynikiem awansował do finału B. Osiągnął w nim nieco gorszy wynik (1:59:33) i finiszował na piątej pozycji. W skali całych mistrzostw wywalczył trzynaste miejsce. O dwie lokaty wyższe niż przed rokiem. Wtedy jednak zakwalifikował się do występu na 3000m. Anna Klӧtzel wystartowała w chodzie na 5000m i zajęła dwunaste miejsce (29:46,28), poprawiając ubiegłoroczne osiągnięcie o cztery pozycje. Zuzanna Szczepaniak była na OOM absolutną debiutantką. W biegu na 400 metrów zajęła w swojej serii szóstą lokatę (60,22), a dziewiętnastą ogółem. Nasi lekkoatleci zdobyli w Systemie Sportu Młodzieżowego osiem punktów.