Pleszew. V liga piłki nożnej. Stal zrewanżowała się Polonusowi

Sport W sierpniu ubiegłego roku stalowcy przegrali z Polonusem Kazimierz Biskupi 0:3. Tym razem wynik był dokładnie odwrotny, a zwycięstwo Stali mogło być nawet bardziej okazałe.

Pleszewscy piłkarze przystąpili do meczu z wielkim animuszem i już w pierwszej minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. Szymon Szymański z najwyższym trudem wybronił uderzenie z rzutu wolnego Dawida Krzyżaniaka. Później równie udanymi interwencjami popisał się zwłaszcza po strzałach Adama Wojciechowskiego i Patryka Adamskiego. Rywale tylko raz zagrozili pleszewskiej bramce, kiedy to Szymon Ćwiek po rzucie rożnym wycelował piłką w poprzeczkę. Stal dominowała, ale do przerwy było 0:0.

W 52’ rywale sami strzelili sobie w kolano. Mateusz Szymański wykonał niecenzuralny gest w stronę kibiców, stojących za ogrodzeniem stadionu. Dostrzegł to arbiter pomocniczy i w rezultacie zawodnik Polonusa ukarany został czerwoną kartką. To ułatwiło pleszewianom zadanie, którzy w przeciągu dwunastu minut wbili trzy gole.

Patryk Adamski bramki nie strzelił, ale miał współudział przy wszystkich trafieniach. Najpierw dal się sfaulować w polu karnym Szymonowi Szymańskiemu („jedenastkę” bezbłędnie wykonał Dawid Krzyżaniak), później obił piłką słupek, umożliwiając Bartłomiejowi Bąkowskiemu skuteczną dobitkę, wreszcie popisał się cudowną asystą zewnętrzną częścią stopy, a gola uzyskał głową wspomniany Bąkowski.

– 3:0 to najniższy wymiar kary. W pierwszej połowie mieliśmy dużo sytuacji, niestety, nie udało nam się strzelić bramki. W drugiej połowie pomogła nam kartka czerwona zawodnika z drużyny przeciwnej. Jestem zadowolony z wyniku, jestem zadowolony z meczu. Myślę, że ścieżka jest już utarta i nasza gra będzie cieszyła tych kibiców, którzy za płotem stoją, a przede wszystkim zawodników – powiedział Mariusz Kułak, trener Stali.

STAL PLESZEW – POLONUS KAZIMIERZ BISKUPI 3:0 (0:0)

KS Stal Pleszew: Tobiasz Wojcieszak, Mikołaj Adamek, Łukasz Jańczak, Michał Wachowiak (88’ Jakub Zaradny), Adam Wojciechowski (83’ Dawid Majchrzak), Dawid Krzyżaniak, Adam Zacharczuk (81’ Damian Stasiak), Tobiasz Krowiacz, Tomasz Zawada (77’ Jakub Grabarek), Bartłomiej Bąkowski, Patryk Adamski Ż (88’ Szymon Rudziński)

Bramki: 1:0 – Dawid Krzyżaniak (60’ z karnego), 2:0 – Bartłomiej Bąkowski (68’), 3:0 – Bartłomiej Bąkowski (72’ głową)