Pleszewianie kręglarskimi mistrzami Polski

SportŚwietny start odnotowali reprezentanci Stali Pleszew w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski w grze do pełnych.

Podczas zawodów, przeprowadzonych w miniony weekend w Sierakowie, Piotr Kieliba, Przemysław Hajdasz i Sebastian Łapacz strącili wespół 1130 kręgli, zostając drużynowymi mistrzami Polski w grze do pełnych. Drugi w klasyfikacji Wrzos Sieraków wyprzedzili aż o 29 punktów.

W zawodach indywidualnych Piotr Kieliba zajął piąte miejsce z wynikiem 744 punkty. Do podium zabrakło 10 kręgli. Do 36-osobowego finału zakwalifikowali się także Sebastian Łapacz, Jacek Wojcieszak i Mirosław Calak.

W turnieju kobiet Anna Szymoniak była siódma (718 punktów). Izabela Rucińska sklasyfikowana została na dziewiątej pozycji, osiągając wynik 717 punktów. Drużynowo pleszewska Stal, reprezentowana przez Iwonę Jezierską, Annę Szymoniak i Aleksandrę Kowalską, wywalczyła szóste miejsce. Zawodniczki Stali zakończyły start z łącznym rezultatem 1051 punktów.