Pleszewianie na punktowanych miejscach

Pleszewianie na punktowanych miejscach - Zdjęcie główne

Sport Blisko 600 zawodników wzięło udział w 94. PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych. Pleszewską Stal reprezentowała w Oleśnie trójka zawodników.

Milena Bochniak (NLO w Pleszewie) w biegu na 3000 metrów juniorek młodszych zajęła 37. miejsce, a Łukasz Szymczak (I LO w Pleszewie) finiszował w biegu na 5000 metrów juniorów młodszych na czterdziestej pozycji. Oboje zdobyli w Systemie Sportu Młodzieżowego po jednym punkcie. Trochę mniej szczęścia miał Jakub Kubasik (I LO w Pleszewie), który zajął w biegu na 3000 metrów juniorów młodszych 55. lokatę.

Milenę i Łukasza szkoli Patrycja Kruchowska-Wojcieszak, która jest ponadto trenerką Pawła Marzyńskiego, reprezentującego MKL Jarocin. Uczeń NLO w Pleszewie zajął na dystansie 3000 metrów dwudziestą lokatę, zdobywając w SSM dwa punkty.

– Trasa była bardzo trudna, płaska, teoretycznie szybka, ale bardzo grząska i występowały sztuczne przeszkody w postaci ułożonych kłód drewna. Paweł bardzo odważnie rozegrał bieg, zabrał się z czołówką i ustąpił rywalom tylko na finiszu. Za to Milenka z Łukaszem popisali się świetnym finiszem. Jestem z nich bardzo dumna – powiedziała Patrycja Kruchowska-Wojcieszak.