Pleszewska Liga Amatorska. Inauguracja 21 edycji rozgrywek

Sport Osiem drużyn przystąpiło do zmagań w 21 edycji Pleszewskiej Amatorskiej. W pierwszych czterech meczch padło 21 bramek.

Pierwszymi liderami zostali Stalpot Amatorzy, którzy nie mieli litości dla Turbo Bandy, wbijając jej sześć goli.

Najciekawiej zapowiadała się konfrontacja Myjni pod Brzozą z Tilgnerem Veritas. Obrońcy mistrzowskiego tytułu prowadzili do przerwy 1:0, ale później w przeciągu trzech minut stracili trzy bramki. Ostatecznie przegrali 2:3.

Mecze sędziowali Jeremi Wabiński i Kacper Banaszak.

Rozgrywki zorganizowała Stal Pleszew, a nad całością organizacyjną czuwa Tobiasz Wojcieszak.

W każdej drużynie ma prawo występować czterech zawodników zrzeszonych, występujących w klubach Proton A-klasy lub Proton B-klasy.

PLESZEWSKA LIGA AMATORSKA

Termin I – 22 maja 2022:

FC Chillout – Drużyna Grzesia 0:1

Gol: Piotr Maciejewski

Tilgner Veritas – Myjnia pod Brzozą 3:2

Gole: Dominik Włodarczyk, Krzysztof Konieczny, Norbert Ceglarek – Paweł Kałużny, Jakub Biadała

Stalpot Amatorzy – Turbo Banda 6:0

Gole: Piotr Szczepaniak (2), Mikołaj Potarzycki, Tomasz Wojtkowiak, Patryk Krusiewicz, Michał Potarzycki

Spomasz - Weekend Warriors 7:2

Gole: Łukasz Jarecki (2), Mateusz Ciesielski, Patryk Antczak, Tobiasz Morawski, Jakub Wasielewski, Adam Kobza – Jakub Balcer, Mateusz Stasiak