Pleszewski Kosz wygrał z BMSlam Stalą Ostrów Wlkp. [ZDJĘCIA]

Sport Młodzicy Kosza pokazali seniorom pleszewskiego klubu, jak wygrywa się mecze z BMSlam Stal Ostrów Wlkp. Podopieczni trenera Krzysztofa Cnotliwego po raz drugi w tym sezonie pokonali ostrowian.

Drugoligowy Kosz nie radzi sobie z zespołem z Ostrowa Wlkp., z którym przegrał trzy ostatnie potyczki. Fakt, jedną całkowicie niesprawiedliwie, z wydatną „pomocą” sędziów, ale w dwóch innych konfrontacjach żadnych złudzeń nie było. Za to pleszewscy młodzicy z BMSlam Stalą radzą sobie doskonale.

Pod koniec listopada ograli podopiecznych Jakuba Miechowiaka 59:42. W miniony poniedziałek odnieśli jeszcze wyższe zwycięstwo, bo aż 89:64. Problemy były tylko w pierwszej kwarcie. Rozstrzygnięcie zapadło praktycznie w drugiej odsłonie, wygranej aż 30:13.

Ukoronowaniem dobrego występu Kosza w pierwszej połowie, rozgrywanej systemem passarella, był rzut za trzy punkty Maksymiliana Gawrońskiego. Najwięcej punktów w całym meczu zdobył z kolei Dawid Słomiński. Obaj wymienieni powołani zostali niedawno do kadry wojewódzkiej młodzików.

KOSZ PLESZEW – BMSLAM STAL OSTRÓW WLKP. 89:64 (15:16, 30:13, 19:16, 25:19)

Kosz Pleszew: Dawid Słomiński – 21 (2), Maksymilian Gawroński – 14 (1), Jan Szczęsny – 11, Kacper Zaradny – 11, Kamil Piękny – 7, Jędrzej Becker – 6, Kacper Michalski – 6, Jakub Urbaniak – 5, Filip Niemczewski – 5, Julia Piękny – 2, Miłosz Walendowski – 1, Piotr Sierżant – 0, Maksymilian Ratajczak - 0