Pokaz siły w Jeleniej Górze. Okazałe zwycięstwo nad Sudetami

Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Pokaz siły w Jeleniej Górze. Okazałe zwycięstwo nad Sudetami - Zdjęcie główne

Kosz Kompaktowy Pleszew odniósł czwarte zwycięstwo | foto Piotr Hain

SportKosz Kompaktowy Pleszew odniósł okazałe zwycięstwo na parkiecie w Jeleniej Górze, zarzucając kosz rywali „trójkami”.

Pojedynek na początku był bardzo wyrównany. Miejscowi prowadzili już 19:13, ale przez ostatnie trzy minuty pierwszej kwarty nie zdobyli już ani jednego punktu, tracąc pod rząd dziewięć. Drużyna Kosza opanowała deskę (w pierwszej połowie 22:11 w zbiórkach), świetnie trafiała z dystansu (8/17 celnych prób zza linii 6,75m) i po dwóch kwartach zwyciężała już 43:31.

Pokaz mocy dała po przerwie. Świetna gra w obronie i zwiększenie skuteczności za trzy (60% w drugiej połowie!) zaowocowały okazałą wygraną. Pierwsze skrzypce znów grał Michael Hicks, który zdobył 31 punktów, sześciokrotnie trafiając z dystansu. Dzielnie sekundował mu Patryk Marek, który osiągnął ranking evaluation na poziomie 30 punktów. Zawodnik Kosza trafił 6 na 9 prób zza linii 6,75m i był bardzo bliski uzyskania pierwszego w sezonie double-double. W osiągnięciu indywidualnego celu zabrakło mu jeszcze jednej zbiórki, ale najważniejszy był przecież cel zespołowy.

W najbliższą sobotę gracze trenera Alana Urbaniaka powalczą o piąte zwycięstwo. Na własnym parkiecie podejmą Rӧben Gimbasket Wrocław. Początek meczu o godzinie 17:00.

SUDETY JELENIA GÓRA – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 62:93