Półmetek bez porażki

Półmetek bez porażki - Zdjęcie główne

Koszykarze Open Florentyny sobotnim meczem z KK Świecie dotarli do półmetka zasadniczej części rozgrywek II ligi. Bez porażki. Rywale dotrzymywali naszej drużynie kroku przez pierwszych 15 minut i wtedy po raz ostatni znajdowali się na prowadzeniu (44:42). Przez kolejne trzy minuty nie zdobyli ani jednego punktu i to był przełomowy moment spotkania. Pleszewski zespół po raz siódmy w tym sezonie przekroczył barierę 100 punktów, a trzycyfrowy dorobek napoczął tym razem Adam Kaczmarzyk. MVP meczu okazał się kapitan Wojciech Żurawski z rankingiem evaluation 33. Wydarzeniem dzisiejszego spotkania były aż 22 asysty, jakimi popisał się rozgrywający Marcin Stokłosa. (ph)

KK ŚWIECIE – OPEN FLORENTYNA PLESZEW 89:117 (30:32, 20:28, 22:26, 17:31)

Open Florentyna: W. Żurawski – 26, R. Niesobski – 25 (3), A. Kaczmarzyk – 22 (3), K. Dębski – 17 (1), J. Czech – 12, M. Stokłosa – 6, T. Madziar – 4, P. Gacek – 3, T. Zyber – 2, S. Buczyniak - 0