Reklama

Pot, krew i łzy

Opublikowano:
Autor:

Pot, krew i łzy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

Zawodnicy klubu Atlas Fitness Club wystartowali w zawodach II Rundy Ligi CrossFit Łódź Garage Games. Jedyną startującą kobietą z Teamu CrossFit Atlas była Magdalena Kniat, która zajęła 13. miejsce.

Z mężczyzn najlepiej wypadł Michał Grawiński (9 pozycja). Do finału zakwalifikowali się również Adrian Józefiak (11. miejsce) oraz Jan Ermanowicz (16 miejsce).

Na półfinale udział w zawodach zakończyli Łukasz Gościniak (39. pozycja), Arkadiusz Gruszka (45. pozycja) i Adrian Osuch (59. pozycja). Odrobiny szczęścia zabrakło Szymonowi Wiśniewskiemu, który nie zakwalifikował się do półfinałów.

Punktacja w zawodach CrossFit wygląda następująco: za zajęcie pierwszego miejsca w kolejnych rundach zawodnik otrzymuje jeden punkt, drugiego - dwa punkty, trzeciego - trzy punkty, itd. Po zakończeniu eliminacji, półfinału oraz finału podlicza się zdobyte punkty. Wygrywa osoba z najniższym rezultatem.

Kolejna edycja zawodów odbędzie się za cztery miesiące.

 

CrossFit

forma treningu siłowego i kondycyjnego, opierająca się na wielokrotnym powtarzaniu różnorodnych ćwiczeń wykonywanych bardzo intensywnie, bez przerw.

To połączenie wszelkich form aktywności fizycznej. Np. podnoszenia ciężarów, pompek, przysiadów, brzuszków, skłonów, biegów itp. Zakres ćwiczeń ogranicza jedynie wyobraźnia instruktora.

CrossFit wymyślony został w USA i na początku wykorzystywany był do treningów policji w Kalifornii, a później został również zastosowany u strażaków i żołnierzy.

 

(ana)

Zdjęcia: Renata Młyńczyk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE