Powitanie Tenisowej Wiosny z "Alttexem"

Powitanie Tenisowej Wiosny z "Alttexem" - Zdjęcie główne

Turniej „Powitanie Tenisowej Wiosny z „Alttexem”, rozegrany na pleszewskich kortach w minioną sobotę, zainaugurował sezon letni w tenisie ziemnym.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii 45+ zwyciężył Piotr Jaros ze Zduńskiej Woli, pokonując w finale 6:3, 6:3 pleszewianina Krzysztofa Kuźniackiego. W meczu o trzecie miejsce Włodzimierz Michałowicz (Ostrów Wlkp.) wygrał 6:3, 6:4 z Jackiem Cichorskim (Kalisz). W grupie „open” Marcin Szemiot ze Złotoryi zwyciężył w finale 6:0, 6:0 Mateusza Kuźniackiego (Pleszew), a w całym turnieju stracił tylko jednego gema. Trzecią lokatę po zwycięstwie 1:6, 7:6, 10:3 nad Przemysławem Wroteckim zajął Błażej Kaczmarek (obaj z Kalisza). W turnieju pocieszenia zwyciężył Wojciech Makowski (Zduńska Wola), a drugie miejsce zajął Roman Sobkowiak (Kalisz). Łącznie na pleszewskich kortach zaprezentowały się 23 osoby. Sponsorem zawodów, zorganizowanych już po raz ósmy przez Pleszewskie Stowarzyszenie Tenisowe, była firma „Alttex” Grzegorza Wodyńskiego.