Przegrali z rywalami i zmęczeniem

Sport Siedemnaście godzin po zwycięskim meczu w Suchym Lesie Koszowi Kompaktowy Pleszew przyszło rywalizować z Wiarą Lecha Poznań. Decydujące okazało się zmęczenie.

Pojedynek miał dla obu drużyn znaczenie wyłącznie prestiżowe, bo poznaniacy awans do krajowego półfinału także mieli już w kieszeni. Nasi rywale, żądni rewanżu za porażkę 65:82 w Pleszewie, wykorzystali atut własnej hali i zmęczenie naszej drużyny, zwyciężając 91:77.

– Wczoraj wieczorem graliśmy, chłopacy dawno takiej sytuacji nie mieli. Przez 25 minut ten mecz był wyrównany, a później osłabliśmy, zabrakło nam przysłowiowego tlenu, spadła skuteczność za trzy punkty. Było widać zmęczenie, ale nie mieliśmy możliwości przełożenia tego spotkania. Przeciwnicy wykorzystali naszą słabość i zasłużenie wygrali – ocenił trener Alan Urbaniak.

Dopóki były siły, było nieźle. W 8’ po rzutach wolnych Davita Shukakidze Kosz zwyciężał 20:8. Gracze Tomasza Baszaka w II kwarcie odrobili straty, a w 34’ objęli najwyższe tego dnia prowadzenie (77:58), wygrywając ostatecznie różnicą 14 oczek. Uwagę zwraca siedem celnych rzutów za trzy punkty Krzysztofa Chmielarza i pięć Krzysztofa Spały.

W najbliższą środę Kosz Kompaktowy Pleszew zakończy drugą fazę rozgrywek. O godz. 19:30 podejmie w hali przy ulicy Szkolnej Bricoman Basket Team Suchy Las.

WIARA LECHA POZNAŃ – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 91:77