Puchar Wielkopolski Karate PFKS

Puchar Wielkopolski Karate PFKS - Zdjęcie główne

Reprezentanci PKK Pleszew udanym występem w Śremie podsumowali występy w 2013 roku. W Pucharze Wielkopolski Polskiej Federacji Karate Sportowego pleszewscy zawodnicy sięgnęli po 10 medali. Złote krążki zdobyli Julia Grzelak (kumite orliczek open), Michał Florczak (kumite orlików; -30kg), Dawid Sobkowiak (kumite żaków; +47kg),Kacper Vogt (kumite młodzików; -47kg), Mateusz Bonusiak (kumite młodzików; -45kg), Filip Vogt – kumite juniorów młodszych; – 50kg) oraz Dawid Szymura (kumite juniorów młodszych; +65kg). Na drugim stopniu podium stanął Konrad Tanaś (kumite młodzików; -47kg), a na trzecim - Barbara Sadowska (kumite młodziczek; +50kg) i Julia Grzelak ( kata orliczek open). - W zawodach startowało 360 zawodników z 30 klubów w tym 9 zawodników z Pleszewskiego Klubu Karate. PKK Pleszew zajął w klasyfikacji kumite pierwsze miejsce - poinformował Józe Sołtysiak, prezes PKK. W Śremie w Mistrzostwach Polski Seniorów Starszych PFKS wystartował ponadto Waldemar Sadowski, zwyciężając w kumite indywidualnym mężczyzn 36-40 lat. Pleszewianin w drodze po tytuł wygral trzy walki, z tego finałową przed czasem. (ph)