Red Box V liga. Była walka, nie ma punktów

Sport Pleszewska Stal nie dała rady Warcie Śrem, choć za walkę do końca zasłużyła na brawa.

Pierwsza połowa nie była dla stalowców udana. Warta zaatakowała z wielkimi animuszem i już w dwóch pierwszych akcjach mogła strzelić bramkę. Najpierw pomogła poprzeczka, a po chwili Kacper Szczepaniak popisał się dobrą interwencją. Do trzech razy sztuka. Krzysztof Chwaliszewski przymierzył niemal w „okienko” z trzydziestu metrów i w piątej minucie gry przyjezdni objęli prowadzenie.

Później niewiele się zmieniło. Rywale dominowali i w rezultacie w 30’ było już 0:2. Tym razem ładnym uderzeniem popisał się Patryk Słomczyński. Stalowcy długo czekali na składną akcję, aż w końcu zaskoczyli defensywę rywali. Mateusz Raczyk popisał się krosowym podaniem do Patryka Adamskiego, ale napastnik Stali minimalnie się pomylił. Niemal kopię tej akcji zobaczyliśmy tuż przed zejściem zawodników do szatni. Tym razem podającym był Adam Wojciechowski. Patryk Adamski uderzył precyzyjnie i po pierwszej połowie było 1:2.

Na początku drugiej rywale znów odskoczyli na dystans dwóch trafień i spoczęli na laurach, a może po prostu źle rozłożyli siły. Do głosu doszli pleszewianie. Patryk Adamski po raz drugi skorzystał z podania od Adama Wojciechowskiego i tym razem głową pokonał Dominika Sobla. Stalowcy walczyli do końca, ale wyrównać im się nie udało.

– W pierwszej połowie Warta zaatakowała nas wysoko. Byliśmy na to przygotowani, ale może jakiś strach, może rozkojarzenie, nie umiem powiedzieć, co spowodowało, że nie wyglądało to tak, jak w drugiej połowie. Walczyliśmy, staraliśmy się odrabiać bramki, by chociaż punkt zdobyć. Nie udało się, rywal był lepszy i wygrał mecz – ocenił Tobiasz Wojcieszak, trener Stali.

STAL PLESZEW – WARTA ŚREM 2:3 (1:2)

Stal Pleszew: Kacper Szczepaniak, Adam Zacharczuk, Łukasz Jańczak, Mikołaj Adamek, Patryk Zacharczuk Ż, Mateusz Raczyk (69’ Jeremi Wabiński), Michał Wachowiak (56’ Patryk Szulczyński), Tomasz Zawada (88’ Jakub Kłodziński), Adam Wojciechowski, Bartosz Cierniewski, Patryk Adamski (83’ Damian Stasiak)

0:1 – Krzysztof Chwaliszewski (5’)

0:2 – Patryk Słomczyński (30’)

1:2 – Patryk Adamski (45’)

1:3 – Bartosz Skrzypczak (52’)

2:3 – Patryk Adamski (62’ głową)