Red Box V liga. Stal wróciła z dalekiej podróży

Sport Stalowcy wygrali mecz, w którym do 78’ przegrywali 0:1 i nie byli zespołem lepszym. Legendarny komentator sportowy, Jan Ciszewski, skwitowałby to krótko: pleszewianie wrócili z dalekiej podróży.

W pierwszej połowie nasz zespół miał problemy z wyprowadzeniem składnej akcji. Nie pozwolili na to gracze Białego Orła, którzy stosowali szybki doskok, gasząc próby pleszewian w zarodku. Jedynego gola w tej części gry zdobył Oskar Maciejewski, wykorzystując w zamieszaniu podbramkowym swój wzrost. Po przerwie gracze trenera Tobiasza Wojcieszaka zaczęli walczyć równie zacięcie, przez to „trup słał się gęsto”.

Koźminianie nastawili się na grę z kontrataku, marnując trzy wyborne okazje na podwyższenie prowadzenia. Niedoszły stalowiec, Szymon Pacholski, dwukrotnie kopnął piłkę nad poprzeczką, z kolei uderzenie Wojciecha Kamińskiego w pięknym stylu wybronił Kacper Szczepaniak. Nadeszła jednak 78. minuta gry. Tomasz Zawada ograł Szymona Hajdasza, wbiegł w pole karne i idealnie odegrał piłkę do Patryka Adamskiego. Popularny „Beczka” okazji nie zmarnował.

Pleszewianie postanowili pójść za ciosem. Należał im się rzut karny za ewidentny faul na Jeremim Wabińskim, jednak sędzia był innego zdania. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Bartosz Cierniewski idealnie dośrodkował futbolówkę do Bartłomieja Bąkowskiego, który głową pokonał Mateusza Wroneckiego. 2:1 dla Stali!

- Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu, brakowało doskoku, ale rozmowa w szatni pozytywnie podziałała na chłopaków. Musieliśmy zaryzykować, przeszliśmy na grę dwoma napastnikami. Wykreowaliśmy sobie kilka sytuacji i strzeliliśmy dwie bramki. Rywale próbowali nas kontrować, ale obrona zagrała dzisiaj bardzo dobry mecz. Mamy to upragnione zwycięstwo u siebie – powiedział po meczu Tobiasz Wojcieszak, trener Stali.

STAL PLESZEW – BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. 2:1 (0:1)

Stal Pleszew: Kacper Szczepaniak, Emil Poczta (58’ Adam Zacharczuk), Łukasz Jańczak Ż, Michał Wachowiak, Mikołaj Adamek, Adam Wojciechowski Ż, Bartosz Cierniewski, Szymon Kozłowski (58’ Bartłomiej Bąkowski Ż), Tomasz Zawada Ż, Patryk Szulczyński (71’ Jeremi Wabiński), Patryk Adamski Ż (86’ Tobiasz Krowiacz)

0:1 – Oskar Maciejewski (29’ głową)

1:1 – Patryk Adamski (78’)

2:1 – Bartłomiej Bąkowski (94’ głową)