Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Remis jak zwycięstwo. LKS Gołuchów wywalczył punkt w starciu z dotychczasowym liderem - Zdjęcie główne

Gołuchowscy piłkarze wywalczyli cenny punkt | foto Piotr Hain

SportLZS Gołuchów kontra Lipno Stęszew. Gdy remisuje się na wyjeździe z dotychczasowym liderem IV ligi, który w siedmiu wcześniejszych meczach zaaplikował przeciwnikom 28 goli, to takie rozstrzygnięcie smakuje jak zwycięstwo.

Gołuchowianie nastawili się w Stęszewie na grę z kontrataku, cierpliwie czekali na swoją szansę i doczekali się. Mikołaj Wyborny otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola i pokonał bramkarza gospodarzy, Mateusza Błażejczyka - w sytuacji sam na sam. Niestety, jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. Piłka trafiła w rękę Marcina Wandzla i arbiter podyktował rzut karny. Bartosz Dylewski „jedenastkę” wykorzystał.

LKS odzyskał prowadzenie dziesięć minut po zmianie stron. Do piłki, kopniętej z rzutu wolnego przez Patryka Kielibę, najwyżej wyskoczył Dawid Guźniczak, strzał głową i 2:1! Ataki miejscowych przybrały na sile, aż w końcu Jakub Budzyń doprowadził do wyrównania. Gołuchowski zespół satysfakcjonujący go remis dowiózł do końcowego gwizdka arbitra.

- Ten mecz miał zmazać plamę po występie z Jarotą Jarocin, gdzie drugą połowę zagraliśmy bardzo słabo. Ten cenny punkt dedykujemy wszystkim naszym wiernym kibicom, którzy trzymają za nas kciuki. Remis traktuję jako duży sukces. Zespół pokazał dzisiaj bardzo duży charakter, gratuluję mu postawy - powiedział Maciej Dolata, trener LKS-u Gołuchów.

Kolejne spotkanie gołuchowianie rozegrają na własnym boisku. W najbliższą sobotę, 23 września, podejmą o godzinie 14:00 Polonię 1912 Leszno.

LIPNO STĘSZEW - LKS GOŁUCHÓW 2:2 (1:1)

SKŁAD

LKS Gołuchów: Filip Szwedziak, Patryk Kieliba, Marcin Wandzel Ż, Filip Morkowski, Michał Grzesiek, Mikołaj Wyborny Ż, Jakub Kieliba (46’ Paweł Stempień), Dawid Guźniczak (76’ Aleksander Pisarczyk Ż), Dominik Domagalski Ż (80’ Adrian Przyjazny), Jakub Szymkowiak, Piotr Dolata Ż (85’ Jakub Skowroński)

0:1 - Mikołaj Wyborny (41’)

1:1 - Bartosz Dylewski (44’ z karnego)

1:2 - Dawid Guźniczak (55’ głową)

2:2 - Jakub Budzyń (71’ głową)