Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate z medalami mistrzostw Polski

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate z medalami mistrzostw Polski - Zdjęcie główne
Zobacz
8
zdjęć

Sport Pięć medali wywalczyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate w Mistrzostwach Polski Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF, przeprowadzonych w Zielonkach-Parceli.

Dwudniowe zawody skupiły na starcie 464 zawodniczek i zawodników z 64 klubów całego kraju, w tym sześcioosobową reprezentację Pleszewskiego Klubu Karate. W sobotę, 8 czerwca, zawodnicy z Pleszewa wywalczyli 2 medale, oba w kolorze srebrnym.

Nie zawiodła Maja Kolanowska, rywalizująca w kumite kadetek do 47 kg. W drodze do finału pokonała 6:0 Livię Burghard (Klub Karate i Rekreacji Sonkei Gdańsk ), również 6:0 Alicję Madej (Inowrocławski Klub Karate) i w półfinale 3:0 Oliwię Kaźmierczak (Klub Sportowy Olimp Łódź). W decydującym starciu uległa 0:1 Antoninie Ślósarek (Klub Karate Bodaikan Szczecin), stając na drugim stopniu podium, oznaczającym 10 punktów w systemie młodzieży uzdolnionej sportowo.

Ze srebrem powrócił też Jan Podolski (kumite juniorów do 68 kg). W Zielonkach- Parceli zwyciężył na początek 5:0 Jana Chmiela (Klub Sportowy Tiger Zaniemyśl), później pokonał 1:0 Igora Cicheckiego (Sportowy Klub Karate Senhi Tczew) oraz 6:2 Patryka Tarkowskiego (Stowarzyszenie Sportowe Yamabushi Bydgoszcz). W finale nie sprostał Janowi Fierkowi (Klub Sportowy Yamabushi Bydgoszcz), przegrywając 1:10, ale srebrny medal poparty 12. punktami w Systemie Sportu Młodzieżowego to spory sukces.

Pleszewski Klub Karate zdobył zatem aż 22 punkty, a doliczając zdobycze w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, uzyskał ich łącznie 30. To postęp w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy punktów było 18.

Dzisiaj medalowy plon powiększyli młodzieżowcy, startujący, niestety, poza SSM. Michał Florczak, rywalizujący w kategorii wagowej do 84 kg, był faworytem zawodów i ze swojej roli wywiązał się doskonale. Nie stracił nawet punktu, pokonując kolejno 4:0 Krystiana Krajnika (Biofeed Bonus Karate Team Starogard Gdański), 8:0 Tymona Karwalę (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Arawashi Siechnice) oraz 9:0 Nicholasa Borowskiego (Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi Sport Poznań). Jakub Borowczyk (kumite do 67 kg) stanął na trzecim stopniu podium, bo choć przegrał 1:2 z Kacprem Mazurowskim (Sportowy Klub Karate Senshi Tczew), to udanie zaprezentował się w repesażach, zwyciężając 8:0 Michała Siarkę (Zarzewie Prudnik) oraz 3:0 Marka Gontarskiego (Klub Karate i Rekreacji Sonkei Gdańsk). Obaj nasi zawodnicy wraz z Pawłem Spychalskim sięgnęli ponadto po drużynowe „srebro”.