Ruszyła letnia edycja Pleszewskiej Ligi Koszykówki 3X3

Ruszyła letnia edycja Pleszewskiej Ligi Koszykówki 3X3 - Zdjęcie główne
Zobacz
92
zdjęć

Sport Na „Orliku” przy Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie zainaugurowana została letnia edycja Pleszewskiej Ligi Koszykówki 3X3.

Do rozgrywek, zorganizowanych przez Sebastiana Wasielewskiego, zgłosiło się osiem drużyn, które właśnie rozpoczęły rywalizację w jednorundowym systemie „każdy z każdym”. Wzorem rozgrywek halowych poszczególne mecze trwają 2x8 minut. Pojedynki, podobnie jak w hali, sędziuje Maciej Kałużny. Mistrzowskiego tytułu broni Monstal Basket Team, który przed rokiem występował pod nazwą Tune Squad - Tune Squad mistrzem. Zespół Sławomira Nowaka zwyciężył także w pierwszej edycji ligi halowej - Pleszewska Liga Koszykówki 3x3 zakończona.

Pierwszymi liderami zostali The Bile. Najbardziej zacięty mecz stoczyli Forever Young i Ancki Team. O zwycięstwie tych pierwszych zadecydował rzut Sebastiana Pluty na dziesięć sekund przed końcem pojedynku. Knock Team nawiązywał wyrównaną walkę z Monstal Basket Team przez pierwsze 12 minut. Końcówka zdecydowanie należała do faworytów ligi.

PLESZEWSKA LIGA KOSZYKÓWKI 3X3