Stal odwróciła losy meczu [ZDJĘCIA]

Sport Pleszewska Stal przegrywała do przerwy z Ogniwem Łąkociny 1:2. W drugiej połowie wbiła dwa gole i w pełni zasłużenie zainkasowała trzy punkty.

Mecz pierwotnie miał się odbyć w Łąkocinach, ale na prośbę rywali nastąpiła zmiana gospodarza zawodów. Lepiej zaczęli przyjezdni. Gola powinien strzelić Tomasz Kempiński, ale w sytuacji „sam na sam” z Dawidem Sassem posłał piłkę nad poprzeczką. Uderzenie Kamila Kucharskiego było bardziej precyzyjne i dwie minuty później podopieczni Michała Giecza cieszyli się z prowadzenia.

Pleszewianie długo nie mogli przebić się przez zasieki obronne rywali, ale w końcu się udało. Tomasz Zawada popisał się prostopadłym podaniem do Łukasza Jańczaka, który doprowadził do wyrównania. Niestety, jeszcze przed zejściem do szatni przyjezdni odzyskali prowadzenie. Artur Nowak otrzymał krosowe podanie z głębi pola i technicznym uderzeniem pokonał naszego bramkarza. Po chwili wyrównać mógł Bartosz Mazurek. Bramkarz Ogniwa, Kamil Chmiel, odbił jednak piłkę nad poprzeczkę.

Druga połowa stanowiła popis stalowców, którzy wypracowali sobie kilka bramkowych okazji, z których wykorzystali dwie. Do remisu doprowadził Bartłomiej Bąkowski. Napastnik Stali skorzystał z podania od Łukasza Jańczaka, zwiódł bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Wynik meczu ustalił Tomasz Zawada, ale duże brawa należą się także Arkadiuszowi Poczcie, który odegrał futbolówkę z linii końcowej boiska. Wygrana stalowców mogła być bardziej okazała, jednak dwukrotnie nieco szczęścia i precyzji zabrakło Mikołajowi Adamkowi.

– Zaczęliśmy dobrze, kontrolowaliśmy mecz, ale przytrafiły się dwa indywidualne błędy i do przerwy przegrywaliśmy 1:2. Po przerwie dominowaliśmy i udało się strzelić dwie bramki. Brawo dla zespołu, który potrafił wyjść z 1:2 na 3:2. Cieszą kolejne trzy punkty, mamy bardzo udany początek rundy – powiedział po meczu Tobiasz Wojcieszak, szkoleniowiec Stali.

W następnej kolejce stalowcy będą pauzować.

STAL PLESZEW - OGNIWO ŁĄKOCINY 3:2 (1:2)

Stal Pleszew: Dawid Sass, Tobiasz Grabowski Ż (46’ Tobiasz Krowiacz), Patryk Zacharczuk (57’ Arkadiusz Poczta), Dawid Majchrzak, Mikołaj Potarzycki, Mikołaj Adamek, Bartosz Mazurek (46’ Wojciech Kuznowicz), Szymon Rudziński, Łukasz Jańczak, Tomasz Zawada (85’ Patryk Szulczyński), Bartłomiej Bąkowski( 81’ Szymon Kozłowski)

0:1 – Kamil Kucharski (19’)

1:1 – Łukasz Jańczak (39’)

1:2 – Artur Nowak (44’)

2:2 – Bartłomiej Bąkowski (67’)

3:2 – Tomasz Zawada (74’)