Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Mariusz Kruchowski

Stal Pleszew „rozstrzelała” KS Rogaszyce - Zdjęcie główne

Mikołaj Potarzycki ma na swoim koncie pierwszego hat-tricka | foto Mariusz Kruchowski

SportPleszewska Stal zakończyła sekwencję siedmiu meczów wyjazdowych okazałym zwycięstwem na boisku w Rogaszycach.

Pleszewianie na zwycięstwo w rozgrywkach Red Box Klasy Okręgowej czekali miesiąc, bo po raz ostatni zwyciężyli jeszcze w sierpniu na boisku w Wierzbnie. Później były dwa remisy i porażka. Dzisiaj wyjechali pod Ostrzeszów i zaaplikowali nieźle dotąd spisującym się rywalom aż pięć bramek.

- Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Założenia taktyczne chłopacy dobrze zrealizowali, potrafiliśmy przenieść ciężar gry na połowę przeciwnika i było to widać po sytuacjach oraz po zdobytych bramkach. Szkoda tylko trochę chaotycznej gry z naszej strony w ostatnich minutach, ale ogólnie bardzo dobry występ. Rywale dwukrotnie zagrozili nam po stałych fragmentach gry, wyprowadzili też trzy niezłe kontrataki. Po jednym z nich Mateusz Jaworski wygrał z rywalem w sytuacji „sam na sam”. Generalnie jednak nasza wyraźna przewaga– ocenił Tobiasz Wojcieszak, trener Stali.

Prowadzenie uzyskał głową Krzysztof Czabański, który skorzystał z dośrodkowania z rzutu rożnego Marcela Karolaka. Asystent przy pierwszym golu jeszcze przed przerwą podwyższył na 20. Uderzył w samo „okienko” i piłka wpadła do siatki. Po przerwie rozpoczął się strzelecki koncert Mikołaja Potarzyckiego, który po raz pierwszy w meczu ligowym ustrzelił „hat-tricka”. Obrońca Stali najpierw skorzystał z zagrania Krzysztofa Czabańskiego, nieco później pokonał Dawida Karnasiewicza głową po rzucie rożnym, egzekwowanym przez Marcela Karolaka, a w doliczonym czasie technicznym uderzeniem z 18 metrów ustalił wynik meczu. Bliski debiutanckiej bramki w stalowych barwach był młodzieżowiec Marcin Cieślak. Piłka po jego strzale obiła poprzeczkę. Gospodarzy stać było na jedno honorowe trafienie.

W następną sobotę stalowcy po raz pierwszy zagrają przed własną publicznością. O godzinie 16:00 podejmą drużynę Białego Orła Koźmin. Nie dojdzie natomiast do planowanego wstępnie na najbliższą środę zaległego meczu z GKS-em Żerków. Rywale ostatecznie nie zgodzili się na ten termin.

KS ROGASZYCE – STAL PLESZEW 1:5 (0:2)

SKŁAD

KS Stal Pleszew: Mateusz Jaworski, Szymon Kozłowski Ż (71’ Kacper Wojtaszek), Mikołaj Potarzycki, Robert Kaźmierczak, Alan Kurek, Łukasz Jańczak Ż, Krzysztof Czabański (58’ Patryk Jóźwiak), Marcel Karolak (75’ Marcin Cieślak), Adrian Jagiołka (58’ Tobiasz Krowiacz), Kacper Morawski (58’ Damian Ścibiorek), Paweł Kusz